Reklama

Marsz Równości w Łodzi. Sprawdź zmiany rozkładu jazdy MPK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia/Tomasz Jędrzejewski

Marsz Równości w Łodzi. Sprawdź zmiany rozkładu jazdy MPK - Zdjęcie główne

Marsz Równości w Łodzi. Sprawdź zmiany rozkładu jazdy MPK | foto Wikipedia/Tomasz Jędrzejewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź W związku z Marszem Równości będą zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów w Łodzi. Szczegóły poniżej.

Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów w Łodzi w związku z Marszem Równości

W dniu 14 maja 2022 r. w Łodzi odbędzie się Marsz Równości (na trasie: pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Kilińskiego, Tuwima, Wydawnicza, Kopcińskiego, Uniwersytecka, Rewolucji 1905 r., Piotrkowska, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego). Aby usprawnić ruch w mieście, podjęto decyzję o wprowadzeniu czasowych zmian w kursowaniu Lokalnego Transportu Zbiorowego. Modyfikacje będą obowiązywać w godzinach 13:00 – 16:00. Poniżej szczegóły zmian w kursowaniu łódzkich autobusów i tramwajów.

W godz. ok. 12:30 - 13:30 oraz 15:30 - 16:15:

Zmiany w kursowaniu tramwajów:

linie 4 i 9: z pętli Dw. Łódź Dąbrowa i Olechów do skrzyżowania Kopcińskiego - Narutowicza bez zmian, następnie ul. Narutowicza do pętli Radiostacja. 

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach. 

Linia 12: z pętli Stoki do skrzyżowania Narutowicza - Kopcińskiego bez zmian, następnie  Kopcińskiego, Piłsudskiego i dalej obecną trasą. 

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia 57: z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Kościuszki – Zamenhofa bez zmian, następnie: Kościuszki, Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską i dalej obecną trasą.

Z pętli Marysin Stadion do skrzyżowania Sterlinga – Pomorska bez zmian, następnie ul. Pomorską, pl. Wolności, Legionów, Zachodnią, Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot, Sienkiewicza i dalej obecną trasą.

Linia Z1: z pętli Dw. Łódź Chojny do skrzyżowania Kilińskiego - Wigury bez zmian, następnie: Wigury, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Targową, Fabryczną, Kilińskiego i dalej obecną trasą w kierunku dw. Łódź Chojny.

Na trasach linii 51AB, 53ABCD, 58AB, 61MUK, 85AB, 96C, Z13 nastąpi kilkuminutowe wstrzymanie ruchu na czas przejścia marszu po ul. Narutowicza i Kilińskiego.

W godzinach ok. 13:00 - 14:00:

Zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia 77:z pętli Stare Rokicie do skrzyżowania Przędzalniana - Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Piłsudskiego do pętli Widzew Stadion.

Z pętli Widzew Stadion: Piłsudskiego, Sienkiewicza i dalej stałą trasą.

Linia 80A: z pętli Janów do skrzyżowania Piłsudskiego - Kopcińskiego bez zmian, następnie: Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą.

Z pętli Retkinia do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, Piłsudskiego i dalej stałą trasą.

Linia 80B: z pętli Retkinia do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina do pętli Rondo Inwalidów. 

Z ronda Inwalidów Puszkina, Rokicińską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą. 

Linia 83: z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana bez zmian, następnie Przędzalnianą, Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina do pętli Rondo Inwalidów. 

Z ronda Inwalidów ul. Puszkina, Rokicińską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą.

W godzinach ok. 13:45 - 14:45:

Zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia 60ABD: z pętli CH Tulipan do skrzyżowania Piłsudskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie zawraca na skrzyżowaniu i dalej al. Piłsudskiego, Niciarnianą, Małachowskiego, Konstytucyjną, Pomorską, Tamką, Telefoniczną, al. Palki i dalej stałymi trasami. 

Autobusy nie zatrzymają się na przystanku Piłsudskiego - Śmigłego Rydza w kier. zachodnim. 

Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.

Linia 70: z pętli Instytut CZMP do skrzyżowania Przybyszewskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), Milionową, Przędzalnianą. Piłsudskiego, Niciarnianą, Małachowskiego, Konstytucyjną, Pomorską, Tamką, Telefoniczną, Palki i dalej stałą trasą. 

Zmiana wyłącznie w podanym kierunku. 

Linia 96C: z pętli Janów do skrzyżowania Przybyszewskiego - Śmigłego Rydza bez zmian, następnie al. Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), Milionową, Przędzalnianą, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Kościuszki, Zachodnią i dalej właściwą trasą. 

Zmiana wyłącznie w podanym kierunku. 

Linia Z13: z pętli Dąbrowa Niższa do skrzyżowania Śmigłego Rydza - Przybyszewskiego bez zmian, następnie Śmigłego Rydza (jezdnią ogólną), Milionową, Przędzalnianą, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Gdańską, Zieloną i dalej właściwą trasą. 

Zmiana wyłącznie w podanym kierunku. 

W godz. ok. 14:30- 15:15: 

Zmiany w kursowaniu autobusów:

Linie 51AB i 53ACE: z pętli Łagiewniki, Skotniki, Nowosolna, Skoszewy i Łukaszew Zjazdowa do ronda Solidarności bez zmian, następnie Kopcińskiego, Narutowicza i dalej właściwymi trasami. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku. 

W godzinach ok. 15:00 - 15:45:

Zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia 59: z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Zachodnia - Legionów bez zmian, następnie Legionów, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej stałą trasą w kierunku Radogoszcza,

Linie 96C i Z13: z pętli Teofilów Rojna i ZOO Orientarium do skrzyżowania Zachodnia - Próchnika bez zmian, następnie Zachodnią, Zamenhofa, Nawrot, Kopcińskiego i dalej obecnymi trasami. 

Zmiana wyłącznie w podanym kierunku. 

Zatrzymanie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej:

Czasowe zatrzymanie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej w momencie przejścia Marszu nastąpi:

• na ul. Narutowicza przed ul. Kopcińskiego,  

• na rondzie Solidarności, 

• na ul. Sterlinga przed ul. Rewolucji 1905 r., 

• na ul. Jaracza przed ul. Wschodnią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy