Reklama

Reklama

Nowoczesny tramwaj na łódzkich torach. Niestety wpadł tylko przejazdem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Odwiedziny tramwaju Moderus Beta w Łodzi rozpoczęły się 9 maja 2022 r. Pojazd nie zostanie u nas jednak na długo – to jeden z czterech nowych tramwajów, które docelowo mają trafić do Grudziądza. Łodzianie już niebawem także wsiądą do nowych tramwajów niskopodłogowych firmy Modertrans.

Reklama

Testy tramwaju Moderus Beta w Łodzi

Model tramwaju Moderus Beta będzie przechodził testy i uzyskiwał dopuszczenie do ruchu, aby docelowo trafić na grudziądzkie tory. Tramwaj nie zabierze jednak ze sobą łódzkich pasażerów – mieszkańcy na niskopodłogowe tramwaje firmy Modertrans będą musieli poczekać do jesieni.

Testy nowego tramwaju będą trwały około 2-3 tygodni, aby zgodnie z umową dostarczyć je do Grudziądza do końca czerwca tego roku. Nowe pojazdy wyposażone będą m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej i monitoringu, 12 automatów biletowych oraz wydzielone miejsca dla wózków. Firma Modertrans niejednokrotnie korzystała z łódzkich torów przy testowaniu tramwajów dla innych miast. Dodatkowo, pod względem transportu, Łódź i Grudziądz łączy taki sam wąski rozstaw szyn tramwajowych, czyli 1000 mm.

Kiedy nowe tramwaje Moderus Gamma trafią do Łodzi?

Łodzianie będą musieli poczekać na dostawę 30 nowych tramwajów Moderus Gamma aż do 2023 r. Początkowo pierwszy niskopodłogowy pojazd miał być dostarczony do 1 marca 2022 r., a dostawa wszystkich tramwajów miała zakończyć się do 1 października 2022 r. Aneks umowy umożliwiał jednak przedłużenie terminu realizacji usługi do połowy 2023 r. 

Producent planuje dostarczyć pierwszy tramwaj Moderus Gamma dopiero po 15 listopada 2022 roku. Całość zamówienia, według nowych warunków umowy, ma być zrealizowana do 15 czerwca 2023 roku. Modertrans zastrzegł też w aneksie do umowy, że dostawy tramwajów będą odbywać się w liczbie nie większej niż po dwa pojazdy na tydzień.

Łodzianom pozostaje obserwować jak tramwaj Moderus Beta przeciera szlaki przyszłym nabytkom i życzyć grudziądzkim tramwajom szerokiej drogi na łódzkich torach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy