Oferty pracy w MPK Łódź
MPK Łódź szuka między innymi pracownika obsługi zajezdniowej (w Zakładzie Eksploatacji Autobusów nr 2).To oferta dla osób z wykształceniem minimum zawodowym, posiadających prawo jazdy kategorii D. Mile widziane będzie również prawo jazdy kat. CE.
To praca w systemie trzyzmianowym. Wiązać się będzie z prowadzeniem autobusów na terenie zajezdni, a także z robotami na wysokości (do 3 metrów). Trzeba się również liczyć z kontaktem ze smarami, olejami, produktami ropopochodnymi.
Co oferuje MPK Łódź? Umowę o pracę, bezpłatne szkolenia, opiekę psychologa, pożyczki pracownicze, dofinansowanie urlopu czy wypoczynku dzieci.
Inna z ofert dotyczy elektromontera w Zakładzie Torów i Sieci (Sekcja Automatyki i Logistyki).
Osoby, które chcą ubiegać się o to stanowisko, powinny mieć wykształcenie zawodowe elektryczne, prawo jazdy kat. B lub C, mile widziane będą ponadto uprawnienia do obsługi sprzętu budowlanego (koparko-ładowarki, dźwigu itp.).
To również praca na trzy zmiany, do tego w ruchu ulicznym, także w nocy. Trzeba się liczyć z robotami na wysokości powyżej 3 metrów, pracą przy napięciu do 1 kV i dźwiganiem (do 50 kilogramów).
Podobnie jak przy poprzedniej ofercie MPK kusi stabilnością zatrudnienia.
MPK Łódź oferuje kursy
Pracę w przedsiębiorstwie znaleźć mogą też kierowcy i motorniczowie.
– Zarówno w przypadku kandydatów na motorniczych, jak i kierowców oferujemy bezpłatne kursy nauki jazdy tramwajem lub kursy prawa jazdy kategorii D
– mówił w rozmowie z TuŁódź Piotr Wasiak, rzecznik prasowy MPK Łódź.
Rekrutacja w MPK Łódź jest kilkuetapowa. Najpierw trzeba zdać pisemny test predyspozycji zawodowych. W kolejnym przejść rozmowę rekrutacyjną. W trzecim etapie przeprowadzane są badania lekarskie i psychologiczne. Następnie kandydat przystępuje do kursu.
"Czas trwania około 4 miesięcy (w zależności od liczby uczestników kursu), zakończony egzaminem państwowym przeprowadzanym przy współpracy z WORD"
– czytamy w ogłoszeniu.
W przypadku stanowiska motorniczego kurs trwa 7 tygodniu.
Kandydat na kierowcę autobusu musi mieć ukończone 24 lata. W przypadku osób, które mają prawo jazdy kat. D, mile widziane jest 3-letnie doświadczenie.
O pracę motorniczego mogą ubiegać się osoby, które mają skończone 21 lat.
Jakie cechy przydadzą się do pracy na obydwu stanowiskach? Punktualność i odpowiedzialność, komunikatywność, zorientowanie na pasażera, umiejętność skutecznego działania w warunkach stresu.
Średnie miesięczne wykształcenie kierowców w pierwszym kwartale tego roku wynosiło około 8,7 tys. zł brutto.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.