Reklama

Reklama

Najgorsze torowiska w Łodzi. Motorniczowie zwalniają, a i tak trzęsie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ/poglądowe

Najgorsze torowiska w Łodzi. Motorniczowie zwalniają, a i tak trzęsie - Zdjęcie główne

Które torowiska w Łodzi wymagają Waszym zdaniem pilnych remontów? | foto UMŁ/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Stan łódzkich torowisk pozostawia wiele do życzenia. Radny Bartłomiej Dyba-Bojarski zwraca uwagę na tory na Pabianickiej, gdzie motorniczowie zwalniają do nawet 5 kilometrów na godzinę. Czytelnik z kolei wskazuje na torowisko na nieremontowanym odcinku Rydza-Śmigłego. Mimo że tramwaje jeżdżą tędy wolno, to i tak trzęsie.

Reklama

Torowisko przy Pabianickiej w Łodzi jest w coraz gorszym stanie

"W okolicach Wólczańskiej od wielu miesięcy pogarszający się jego stan wymusza zmniejszanie dozwolonej prędkości dla tramwajów do 20km/h. Prowadzący dbając o dobro pasażerów zmniejszają prędkość nawet do 5 km/h. W okolicach przejścia dla pieszych Pabianicka jedno ograniczenie wynosi 10km/h, a wielokrotne spawanie łuków przynosi efekt krótkotrwały" - pisze w interpelacji do władz miasta radny.

Remont torowiska na łukach, o których wspomina radny, jest planowany. Póki co jednak nie jest możliwa modernizacja. Dlaczego?

"Wiąże się to z koniecznością wstrzymania ruchu tramwajów i skierowania ich objazdem, z uwzględnieniem drożności alternatywnych tras oraz możliwości zapewnienia zastępczej komunikacji autobusowej. Z uwagi na objęcie zadaniami inwestycyjnymi odcinków torowisk na sąsiednich trasach tramwajowych, wyznaczenie objazdów dla tramwajów poruszających się po trasie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego nie jest w chwili obecnej możliwe, dlatego torowisko podawane jest bieżącemu utrzymaniu. Ponadto, w celu polepszenia warunków technicznych i wydłużenia okresu eksploatacji konieczna byłaby przebudowa kanału technologicznego, który znajduje się pod torowiskiem. Taki zakres prac wymaga odpowiedniego nakładu finansowego i przygotowania wielobranżowego projektu przebudowy drogi" - odpisał radnemu Robert Kolczyński, p.o. dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju.

Na zły stan łódzkich torowisk wielokrotnie zwracali uwagę nasi Czytelnicy.

- Stary odcinek torów między Przybyszewskiego a Dąbrowskiego nie nadaje się do użytku. Jadąc od strony centrum za skrzyżowaniem dochodzi do katastrofy. Tramwaj buja się na boki i wychyla z torów tak strasznie, że ledwo można usiedzieć na miejscu, nie mówiąc już o pasażerach, którzy stoją i usiłują trzymać barierek. Mimo że motorniczy zwalnia do minimalnej prędkości, tramwaj ledwo się toczy, a ja czuję, że zaraz się wykolei - pisał do nas Czytelnik.

Mężczyzna zwraca również uwagę na to, że po starych torowiskach jeżdżą nie tylko stare pojazdy, ale również te nowsze. Zapewne zły stan łódzkich torowisk negatywnie wpływa na stan techniczny tramwajów.

Które torowiska jeszcze Waszym zdaniem wymagają pilnej naprawy?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy