Reklama

Reklama

Remont ulicy Legionów w Łodzi. Miasto znalazło dodatkowe pieniądze na inwestycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lodz.pl

Remont ulicy Legionów w Łodzi. Miasto znalazło dodatkowe pieniądze na inwestycję - Zdjęcie główne

Wizualizacja - Widok w kierunku wschodnim na odcinek Żeromskiego – Gdańska | foto lodz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź UMŁ informuje, że przez najbliższe dwa lata prace związane z odnową miasta skumulują się w północnej części centrum Łodzi. Ważna będzie również inwestycja związana z modernizacją ulicy Legionów. Szczegóły poniżej.

Reklama

Zniszczona ulica Legionów zostanie odnowiona

Jak wiemy z oficjalnej informacji zamieszczonej na stronie Urzędu Miasta Łodzi, rewitalizacja miasta to program odnowy całych kwartałów centrum Łodzi. Obejmuje ona remonty kamienic, modernizacje ulic, przebudowę placów, odnowę parków oraz tworzenie nowych placów zabaw, a także skwerów.

Przez najbliższe dwa lata będziemy mieć do czynienia z inwestycjami skumulowanymi w północnej części centrum Łodzi. Odnowione oraz przebudowane zostaną:

  • ul. Ogrodowa z Północną,
  • plac Wolności,
  • Stary Rynek,
  • park Staromiejski
  • kamienicy przy Północnej, Legionów, Mielczarskiego.
Ponadto jedną z ważniejszych inwestycji w tym rejonie będzie gruntowna modernizacja zniszczonej ulicy Legionów. Projekt podzielono na trzy części:

  • od placu Wolności do ulicy Gdańskiej,
  • od ulicy Gdańskiej do Żeligowskiego,
  • ul. Cmentarna na całej długości. 
Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, do przetargu oferty złożyły trzy firmy, które w drugiej części postępowania walczyły o kontrakt, licytując w dół. Aukcja zatrzymała się na blisko 117 milionach złotych za wszystkie trzy odcinki. 

– To więcej niż mieliśmy zaplanowane w budżecie. Ale znaleźliśmy dodatkowe pieniądze na inwestycję i zrealizujemy ją w całym zakresie na wszystkich trzech odcinkach. Na ul. Legionów i Cmentarnej wymienimy sieci podziemne i położymy instalację ciepłowniczą. Będzie nowa nawierzchnia jezdni, nowoczesne torowisko tramwajowe i równe chodniki. Do tego zieleń – na ulicy Legionów posadzimy drzewa – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Magistrat poinformował, że przebudowa samej ulicy będzie niejako finałem inwestycji w tym rejonie. Pierwszymi były remonty w programie Mia100 Kamienic, a w ramach rewitalizacji dołączyły do nich również budowa nowych, zielonych pasaży, remonty ulic oraz kolejne remonty kamienic pod numerami 220, 37A oraz 44. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy