Reklama

Magistrat zbada, jak żyje się w Łodzi. Ankieterzy zapytają mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ | Redakcja

Magistrat zbada, jak żyje się w Łodzi. Ankieterzy zapytają mieszkańców  - Zdjęcie główne

Jak mieszkańcom żyje się w Łodzi? | foto UMŁ | Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki magistrat poinformował o rozpoczęciu badań zadowolenia z życia w Łodzi. Poprzez specjalnie przygotowaną ankietę mieszkańcy wypowiedzą się w tej kwestii pozytywnie lub wskażą rozwiązania, które w Łodzi wciąż kuleją. Badania ruszyły 11 kwietnia.

Czy w Łodzi żyje się dobrze? Na pytanie odpowiedzą sami mieszkańcy

Cyklicznie od 2012 roku Urząd Miasta Łodzi przepytuje mieszkańców w kwestii zadowolenia z życia w stolicy województwa łódzkiego. Tegoroczne badania rozpoczęły się 11 kwietnia i będą prowadzone również w maju. 

Mieszkańcy wypowiedzą się poprzez specjalny kwestionariusz, w którym znalazło się 40 pytań z zakresu ogólnej, subiektywnej oceny jakości życia w mieście, usług komunalnych m.in. transportu i komunikacji, edukacji, czystości i estetyki w mieście, ochrony zdrowia, oferty kulturalnej i sportowej, pomocy społecznej, bezpieczeństwa mieszkańców, przeciwdziałania bezrobociu i wspierania przedsiębiorczości, gospodarki mieszkaniowej oraz budżetu obywatelskiego. 

– Poznanie ocen i opinii mieszkańców Łodzi jest dla nas bardzo ważne. Dlatego zachęcamy do poświęcenia chwili uwagi oraz cennego czasu i wzięcia udziału w tegorocznym badaniu – mówią pracownicy Biura Strategii w łódzkim magistracie.

Jakiej metodologii użyto, aby zbadać opinie mieszkańców? Posłużono się techniką wywiadu bezpośredniego (face – to face) na próbie 800 łodzian w wieku 18+. Nie ma możliwości zgłoszenia się do badania, respondenci wybierani są metodą random route. Polega ona na tym, że wylosowany i podany z góry konkretny adres jest podstawą do odnalezienia innego adresu, gdzie dobierany jest respondent (z zachowaniem reprezentatywności próby). Średni czas wywiadu to około 30-40 minut.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy