Reklama

Remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi w kolejnej fazie. Ważne informacje dla pasażerów MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Łodzi

Remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi w kolejnej fazie. Ważne informacje dla pasażerów MPK Łódź - Zdjęcie główne

Trwa remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi. Inaczej kursują autobusy MPK Łódź | foto Urząd Miasta Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Zmiany, zmiany, zmiany... w kursowaniu autobusów MPK Łódź. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy remoncie wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. Szczegóły w artykule poniżej.

Modernizacja wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi. Na jakim etapie są prace?

Nowe zbrojenie wiaduktu wykonane. Teraz przyszedł czas na betonowanie. Będzie ono jednocześnie podłożem pod nową jezdnię na wiadukcie. 

"Prace postępują zarówno na szczycie wiaduktu, jak i pod nim. Dokonano już częściowych rozbiórek, zabezpieczono obiekt, wzmocniono konstrukcję, wykonano naprawy przęseł i filarów. Widoczny otwór na styku nasypu i samego wiaduktu posłuży do wykonania nowej dylatacji, która zapewni odpowiednią amortyzację obiektu" - informuje Urząd Miasta Łodzi.

W związku z prowadzonymi robotami od poniedziałku 21 marca wprowadzono zmiany w ruchu, a co za tym idzie w kursowaniu autobusów MPK Łódź. Zamknięto bowiem wiadukt południowy w kierunku Olechowa, na którym prowadzone są obecnie prace. Ruch w obu kierunkach odbywa się wyremontowanym północnym wiaduktem w kierunku centrum. 

Można przejechać przez skrzyżowania z ul. Gojawiczyńskiej i Ossendowskiego. Nie można za to skręcać w lewo z Dąbrowskiego w Gojawiczyńskiej (od Lodowej w kierunku Felińskiego). 

Zmiany w trasach autobusów MPK Łódź

 
Zmianie uległy trasy autobusów linii 55, 69A, 69B, 72A, 72B, 92A, 92B, W, N8.

  • linia 55: z pętli Dw. Łódź Dąbrowa ul. Dąbrowskiego, zawraca na skrzyżowaniu z ul. Nałkowskiej, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej i dalej obecną trasą. Zmiana tylko w podanym kierunku.
  • linie 69A, 69B: z pętli Dw. Łódź Widzew do przystanku Dąbrowskiego - Dw. Łódź Dąbrowa (1754) bez zmian, następnie ul. Dąbrowskiego, zawraca na skrzyżowaniu z ul. Nałkowskiej, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej i dalej obecnymi trasami. Z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Gojawiczyńskiej / Dąbrowskiego bez zmian, następnie północnym wiaduktem ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Ossendowskiego i dalej obecnymi trasami.
  • linie 72A, 72B: z pętli Janów do przystanku Dąbrowskiego - Dw. Łódź Dąbrowa (1754) bez zmian, następnie ul. Dąbrowskiego, zawraca na skrzyżowaniu z ul. Nałkowskiej, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej i dalej obecnymi trasami. Z pętli Huta Jagodnica do skrzyżowania Gojawiczyńskiej / Dąbrowskiego bez zmian, następnie północnym wiaduktem ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Ossendowskiego i dalej obecnymi trasami.
  • linie 92A, 92B: z pętli pl. Niepodległości do skrzyżowania Dąbrowskiego / Gojawiczyńskiej bez zmian, następnie północnym wiaduktem ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Ossendowskiego i dalej obecnymi trasami. Zmiana tylko w podanym kierunku.
  • linia W: z pętli rondo Broniewskiego do skrzyżowania Gojawiczyńskiej / Dąbrowskiego bez zmian, następnie północnym wiaduktem ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Ossendowskiego i dalej obecną trasą. Zmiana tylko w podanym kierunku.
  • linia N8: z pętli Dw. Łódź Dąbrowa ul. Dąbrowskiego, zawraca na skrzyżowaniu z ul. Nałkowskiej, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej i dalej obecną trasą. Zmiana tylko w podanym kierunku.
POLECAMY: Nowe biletomaty w MPK Łódź. Wymienionych zostanie 800 urządzeń [zdjęcia]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy