Reklama

Reklama

Strajk pasażerów MPK Łódź. Jest petycja w sprawie obniżenia cen biletów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Strajk pasażerów MPK Łódź. Jest petycja w sprawie obniżenia cen biletów - Zdjęcie główne

Mieszkańcy stworzyli petycję w sprawie obniżek cen biletów MPK Łódź | foto Agnieszka Szynk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Już od 1 października wejdzie w życie nowa, droższa taryfa MPK Łódź. Mieszkańcy nie chcą płacić więcej za przejazdy komunikacją miejską, czego dowodem jest petycja do prezydent miasta w sprawie obniżenia nowo ustanowionych cen biletów.

Reklama

Łodzianie domagają się obniżki cen biletów MPK Łódź

Facebookowa grupa „Strajk pasażerów MPK Łódź: nie dla podwyżek cen biletów” liczy już ponad dziewięciuset członków. Zrzeszone w niej osoby postanowiły zadbać o interesy łódzkich pasażerów. W ostatniej rozmowie z portalem TuŁódź.pl twórca grupy podkreślał, że mieszkańcy mają poważne plany i nie zamierzają ograniczyć swoich działań do apeli w social mediach.

– Rozważamy stworzenie inicjatywy obywatelskiej na rzecz obniżenia stawek biletów. Tym razem, będziemy starać się zebrać nawet kilkanaście tysięcy podpisów. Jesteśmy już bogatsi o doświadczenia naszych poprzedników, których projekt zdecydowaną większością głosów został odrzucony przez radnych. Dodajmy, że cała sprawa przebiegła wówczas w bardzo nieciekawej atmosferze – mówił nam Janusz Wdzięczak, założyciel grupy. 

W poniedziałek 27 września utworzono petycję w sprawie obniżenia cen biletów w komunikacji miejskiej w Łodzi. Pasażerowie kierują swój apel do prezydent Hanny Zdanowskiej.

„Jako mieszkańcy Miasta Łodzi zwracamy się do Pani z apelem w następującej sprawie.

Domagamy się obniżenia cen biletów komunikacji miejskiej w Łodzi. Wierzymy, że komunikacja miejska powinna być tania, powszechnie dostępna i konkurencyjna względem transportu samochodami osobowymi. Obecne podwyżki cen biletów powodują zaś w naszej ocenie odwrotną sytuację. Jest to znaczny problem dla Łodzi i jej mieszkańców. Szczególnie, że wobec walki ze skutkami zmian klimatu to właśnie komunikacja miejska powinna być priorytetem.

Apelujemy o realizację naszego postulatu. Jednocześnie przypominamy, że za komunikację miejską w Łodzi odpowiadają władze Łodzi, nie zaś rząd lub inne instytucje” – brzmi treść petycji.

–  Petycję można podpisywać internetowo. Jeśli władze Łodzi ją zignorują, to prawdopodobnie zaczniemy zbierać podpisy. Wtedy już nie pod petycją, a pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miejskiej w sprawie obniżenia cen biletów – mówi Janusz Wdzięczak.

Przy tej okazji protestujący zwracają uwagę na potrzebę odpolitycznienia stanowisk w zarządzie komunikacji miejskiej w Łodzi. Zrzeszeni wokół inicjatywy mieszkańcy chcą ponownie zacząć debatę o transporcie publicznym w Łodzi.

Jakie szanse powodzenia ma nowa inicjatywa pasażerów MPK Łódź?

W lutym 2022 roku pod inicjatywą uchwałodawczą „Komunikacja miejska na 100 procent” społecznikom udało się zebrać kilka tysięcy podpisów. Mimo znacznego poparcia łodzian radni odrzucili projekt, co odbiło się szerokim echem wśród mieszkańców.

Niebawem okaże się, jak szybko przybywa podpisów pod nową petycją w sprawie obniżki cen biletów MPK Łódź. Czy inicjatywa ma szansę zostać zauważona przez władze miasta?

– Trudno mi na tym etapie ocenić, jakie będzie zaangażowanie mieszkańców. Myślę jednak, że żeby cokolwiek zostało zauważone przez decydentów, to poparcie inicjatywy musiałoby być ogromne. Każde inne zostanie zlekceważone – komentuje sprawę Bartłomiej Dyba-Bojarski, radny niezrzeszony.

Podpisy pod petycją można składać za pośrednictwem strony internetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy