Reklama

Reklama

Strajku nie będzie, ale pasażerów MPK Łódź prawdopodobnie czekają podwyżki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum TuŁódź

Strajku nie będzie, ale pasażerów MPK Łódź  prawdopodobnie czekają podwyżki - Zdjęcie główne

Pasażerów MPK Łódź czekają podwyżki cen biletów? | foto Archiwum TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Nie będzie strajku w MPK Łódź. Związkowcom i pracodawcy udało się dojść do porozumienia podczas spotkania, które odbyło się rano w piątek 2 września. To koniec dobrych informacji dla pasażerów. Wiele wskazuje na to, że to oni poniosą koszty nowo wynegocjowanych podwyżek pracowników.

Reklama

Autobusy i tramwaje MPK Łódź 5 września wyjadą na ulice

Datę rozpoczęcia strajku pracowników MPK Łódź wyznaczono na 5 września. Na zwołanym w piątek 2 września spotkaniu związkowcom i spółce udało się wypracować kompromisowe rozwiązanie. 

– Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Łodzi. W poniedziałek tramwaje i autobusy wyjadą normalnie. Będziecie mogli Państwo spokojnie dojechać do pracy i szkoły. W dniu dzisiejszym podpisaliśmy porozumienie kończące spór zbiorowy. Wynika z niego, że pracownicy naszej spółki od 1 września otrzymają podwyżkę dwóch złotych do stawki godzinowej i 340 zł do stawki miesięcznej. Chciałem podziękować stronie związkowej, że udało się wspólnie dojść do porozumienia – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej prezes MPK Łódź Zbigniew Papierski. 

Związkowcy i pracodawca osiągnęli porozumienie zakładające spełnienie oczekiwań protestujących uwzględniając jedno ustępstwo. Wyrównanie nastąpi od września, a nie od czerwca br., o co postulowano na początku rozmów. 

Pasażerów MPK Łódź czekają podwyżki cen biletów

Prezes MPK Łódź zaznaczył, że miasto nie dysponuje pieniędzmi na pokrycie podwyżek. Co w takim razie pozwoliło osiągnąć porozumienie? 

– Mamy obietnicę związków zawodowych, że nie ustosunkują się negatywnie do opinii o podwyżce cen biletów. Pozostały dwa wyjścia – ograniczenie liczby kursów i wzrost cen biletów. Jedno albo drugie lub dwie możliwości razem – oświadczył Papierski. 

Poinformowano, że o podwyżce oraz terminie jej wejścia w życie zadecydują radni miejscy. 

– Na ostatniej sesji rady miejskiej tłumaczyliśmy powody wzrostu kosztów, na które ma wpływ inflacja – ceny prądu i paliw. Wtedy jasno przedstawiliśmy, że są dwie drogi, czyli ograniczenie pracy przewozowej albo podwyżki cen biletów. Na ręce rady miejskiej zostanie złożony projekt i będziemy oczekiwać na zwołanie sesji – mówił Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu ds. Transportu. 

Urzędnik przekazał, że podwyżek należy spodziewać się już od października. Wg wstępnych szacunków ceny biletów wzrosną o 10 procent od aktualnej kwoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy