Reklama

Reklama

Trwa przebudowa zajezdni Chocianowice. Budynek był przez lata zaniedbany!

Opublikowano: śr, 20 kwi 2022 08:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Jak informuje dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, modernizacja zajezdni Chocianowice to jedna z trudniejszych inwestycji. Plany zakładają, że prace zakończą się w 2023 roku. Co już zostało zrobione? Szczegóły poniżej.

Łódzka zajezdnia Chocianowice jest przebudowywana

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, trwa przebudowa 120-letniej zajezdni Chocianowice. Zaniedbany przez lata budynek zyska niezbędne wyposażenie do obsługi tramwajów, także tych niskopodłogowych. Ponadto zostanie odsłonięta historyczna elewacja 120-letniej zajezdni, która zyska również myjnię i nowy układ torów.

- Modernizacja zajezdni to jedna z naszych trudniejszych inwestycji. Prace prowadzone są przy pracującej zajezdni, która na czas remontu nie wstrzymała obsługi tramwajów. Zakończyliśmy korytowanie gruntu, wyrównanie terenu oraz układanie podbudowy pod nowe tory. Ponadto trwają  roboty rozbiórkowe starej hali oraz sukcesywnie usuwane są warstwy humusu pod torami - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich - W najbliższych tygodniach planowane jest zintensyfikowanie prac. Kontynuowane będą prace przy montażu instalacji drenażowej pod torami. Rozpoczną się roboty przy budowie instalacji kanalizacji deszczowej w rejonie parkingu oraz wbudowanie kruszywa na torach 1-3 oraz na torach szlakowych. 

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W ciągu najbliższych dni zakończą się roboty przy budowie wyjazdów z toru w kierunku Łodzi i Pabianic. Jednocześnie będą trwały prace porządkowe i kontynuowane będą rozbiórki oraz usuwanie nasypu niebudowlanego pod torami odstawczymi - mówi Rafał Kuźnicki, kierownik budowy.

Oficjalny komunikat prasowy zawiera również więcej szczegółów. Magistrat informuje, że projekt modernizacji zajezdni Chocianowice uwzględnia między innymi przywrócenie ceglanej elewacji frontowej, wymianę technologii i instalacji wewnętrznych, w tym sanitarnych, elektrycznych, gazowych, teletechnicznych, przeciwpożarowych, dostosowanie pomieszczeń do aktualnych wymagań BHP, a także przywrócenie użyteczności istniejącym pomieszczeniom serwisowym. Modernizacji poddane zostanie także wyposażenie istniejących hal tak, aby można było serwisować w nich wagony niskopodłogowowe, które całą aparaturę mają na dachu. 

Zakończenie wszystkich prac w zajezdni Chocianowice planowane jest pod koniec 2023 roku. Stacjonować tam będzie 30 nowoczesnych, niskopodłogowych wagonów od wielkopolskiej firmy Modertrans. Wartość inwestycji wynosi 136 milionów złotych.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy