Reklama

Reklama

Trzy nowe samochody w łódzkim MPK. Wesprą osoby z niepełnosprawnościami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, trzy nowe samochody trafiły do Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK Łódź. To właśnie one usprawnią m.in. dojazd dzieciom z niepełnosprawnościami do szkół, lekarzy oraz ośrodków rehabilitacyjnych.

Reklama

Nowe samochody w MPK Łódź

Nowe pojazdy to MAN TGE 3.140. Samochody przystosowane są do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach. Są one wyposażone m.in. w windy ułatwiające wprowadzenie wózków do przestrzeni pasażerskiej oraz w wysuwane progi. 

- Z naszych usług korzystają zarówno klienci instytucjonalni jak i indywidualni. Współpracujemy ze szkołami, ośrodkami rehabilitacji, warsztatami terapii zajęciowej, placówkami szkolno-wychowawczymi, placówkami opiekuńczymi, stowarzyszeniami i wieloma innymi organizacjami – mówi Adam Siciński, kierownik Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK Łódź. – Sprawność pojazdów jest dla nas bardzo ważna, bo realizujemy przewozy przez siedem dni w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00.

Usługi są realizowane w relacji "drzwi-drzwi", gwarantując pełną obsługę włącznie z transportem osób na wózkach po schodach. Osoba z niepełnosprawnością znajduje się pod opieką wykwalifikowanych pracowników pomagających w sprawnym i bezpiecznym przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania do pojazdu, w czasie podróży i z pojazdu do miejsca docelowego. 

Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych do tej pory dysponował 21 pojazdami, z czego: 17 marki FIAT Ducato oraz 4 marki Citroen Jumper wymienionymi w styczniu 2020 roku i w pełni przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W ciągu ostatnich czterech lat Spółka wymieniła 80% taboru. Pozyskiwanie przez spółkę nowych pojazdów zapewnia poprawę jakości świadczonej usługi pod względem komfortu przewozu.

Głównym elementem działalności ZPON są przewozy szkolne. Pozostali pasażerowie to m.in. uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo i potrzebują pomocy w dojeździe do miejsca pracy. W trakcie pandemii pracownicy Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK Łódź pomagali osobom z niepełnosprawnościami i seniorom dotrzeć na szczepienia przeciw COVID-19.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy