Reklama

Antychrześcijański akt wandalizmu w Łodzi. Ktoś zniszczył figurkę Dzieciątka Jezus w szopce przy Katedrze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lodz Travel / Canva

Antychrześcijański akt wandalizmu w Łodzi. Ktoś zniszczył figurkę Dzieciątka Jezus w szopce przy Katedrze - Zdjęcie główne

Ktoś zniszczył figurkę Dzieciątka Jezus w szopce przy Katedrze | foto Lodz Travel / Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Do aktu wandalizmu doszło naprawdopodobniej w noc sylwestrową. Ktoś zniszczył firgurkę Dzieciątka Jezus, która znajduje się w szopce bożonarodzeniowej na placu katedralnym św. Jana Pawła II w Łodzi. Sprawą zajmuje się policja, która ma za zadanie zidentyfikować i odnaleźć sprawcę.

Uszkodzona figurka Jezusa w szopce w Łodzi

Nieznani sprawcy zniszczyli szopkę betlejemską w Łodzi. Za cel obrali sobie figurkę Dzieciątka Jezus, która znajdowała się w bożonarodzeniowej szopce na placu katedralnym w Łodzi. Przypomnijmy, że wnętrze szopki jest ogólnodostępne dla osób zwiedzających.

Uwagę na uszkodzoną figurkę zwrócili wierni, którzy w sobotę rano stawili się na noworocznym nabożeństwie.

Sprawę niezwłocznie na policję zgłosił proboszcz parafii. Uszkodzenia wyceniono na 1,5 tys. złotych. 

Policjanci weryfikują pobliskie monitoringi i typują osoby związane z chuligańskim czynem - mówi Joanna Kącka z KWP w Łodzi.

Wandale uszkodzili cenną figurkę w szopce bożonarodzeniowej w Łodzi

Chociaż wartość materialna samej figurki nie jest wyjątkowo wysoka, to była ona bardzo cenną pamiątką. 

Figurka Dzieciątka Jezus trafiła do Łodzi z samego Watykanu, a przywiózł ją papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski. 

Kolejny akt wandalizmu w katedrze w Łodzi

W ubiegłym roku także doszło do aktu wandalizmu, którego ofiarą padła łódzka katedra. W lipcu, pod osłoną nocy, młody mężczyzna podszedł do głównych drzwi świątyni i farbą namalował na nich napis o niezrozumiałej treści.

Po kilku dniach odpowiedzialny za zniszczenie katedralnych drzwi 21-latek wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że w ten sposób chciał odreagować po kłótni ze swoją dziewczyną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy