Reklama

Reklama

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie przez centrum w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie przez centrum w Łodzi - Zdjęcie główne

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie przez centrum w Łodzi | foto UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Orszak Trzech Króli, czyli największe jasełka w Łodzi z finałowym koncertem kolęd „Zakopower”, wracają na ul. Piotrkowską. - Zaniesiemy dary dla Jezusa i dla 2 000. dzieci z łódzkich rodzin zastępczych i domów dziecka - mówi ks. Grzegorz Matynia, koordynator Orszaku Trzech Króli w Łodzi.

Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Łodzi

W Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2022 roku, ulicą Piotrkowską ponownie przejdzie barwny korowód kolędników. Mieszkańcy Łodzi śpiewając wspólnie kolędy pójdą za światłem gwiazdy betlejemskiej, a przewodzić im będą Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar

Największą atrakcją będzie zapewne finałowy koncert kolęd popularnego zespołu „Zakopower”. Dla uczestników Orszaku przygotowano 10 000 tekturowych koron. 

Obchody Święta Trzech Króli na Piotrkowskiej w Łodzi

Archidiecezja Łódzka znów organizuje tradycyjne, uliczne obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego. W 2021 roku, ze względu na pandemię, Orszak odbył się w nietypowej formie internetowego kolędowania pod nazwą #OrszakwŁodzi challenge. 

Wyzwanie zainicjowane przez ks. abpa Grzegorza Rysia polegało na umieszczaniu w mediach społecznościowych nagrań rodzinnego kolędowania i nominowaniu kolejnych osób do śpiewania kolęd i pastorałek. Wydarzenie połączone była z akcją charytatywną, dzięki której udało się zebrać 345 490 zł dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” oraz 5 000 paczek ze środkami higienicznymi dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi. 

W 2022 roku tradycyjny Orszak Trzech Króli, po rocznej przerwie, znów przejdzie ul. Piotrkowską. W trakcie drogi do żywej szopki uczestnicy Orszaku Trzech Króli wezmą udział w interaktywnych jasełkach odegranych w różnych punktach ulicy Piotrkowskiej przez grupę kilkuset aktorów amatorów. Każdy z Trzech Króli przybędzie wraz ze swoją świtą – damami dworu i rycerzami. 

Do wspólnego śpiewu kolęd będzie zachęcać grający na gitarach i perkusji zespół Duszpasterstwa Akademickiego „5” oraz młodzieżowa orkiestra dęta. Będą anioły na szczudłach, diabeł zionący ogniem, groźny król Herod, pokazy pirotechniki scenicznej, wspólne śpiewanie kolęd i wspaniała, rodzinna, świąteczna atmosfera. 

Orszak Trzech Króli w Łodzi charytatywnie dla najmłodszych

- Chcemy również podtrzymać, zapoczątkowaną w mijającym roku, charytatywną odsłonę Orszaku. - mówi ks. Grzegorz Matynia, koordynator Orszaku Trzech Króli w Łodzi. 

We wszystkich parafiach w Łodzi trwa zbiórka „darów dla Nowonarodzonego”. Tym razem zbierane są gry planszowe, zabawki edukacyjne i drobny sprzęt sportowy dla blisko 2 000 dzieciaków z łódzkich rodzin zastępczych i domów dziecka. 

- Natomiast nasza tegoroczna internetowa akcja kolędnicza pod nazwą #OrszakdlaAfryki challenge ma na celu zebranie środków finansowych potrzebnych na wyposażenie dla szkoły w Nairobi (Kenia). Szkoła kształci dzieci i młodzież z okolicznych slumsów, zapewniając im zdobycie zawodu i normalny start w dorosłe życie - wyjaśnia ks. Grzegorz Matynia.

Orszak Trzech Króli w Łodzi. Plan uroczystości

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w kościele pw. Zesłania Ducha Św. (ul. Piotrkowska 2). 

Po modlitwie Anioł Pański (ok. godz. 12.00) z placu Wolności w kierunku Bazyliki Archikatedralnej wyruszy barwny korowód kolędników, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma tekturową koronę oraz śpiewnik z kolędami, dzięki temu wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu gwiazdy Orszaku - zespołu „Zakopower”. Koncert finałowy odbędzie się ok. godz. 13.30 na placu katedralnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy