Reklama

Reklama

Biegający bez opieki pies ugryzł 4-latkę. Dziecko trafiło do szpitala Matki Polki w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Biegający bez opieki pies ugryzł 4-latkę. Dziecko trafiło do szpitala Matki Polki w Łodzi  - Zdjęcie główne

Z raną po ugryzieniu dziewczynka trafiła do ICZMP w Łodzi | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Razem z innymi dziećmi dziewczynka bawiła się na podwórku jednego z wielorodzinnych domów w Zduńskiej Woli. W pewnym momencie do grupki podbiegł pies w typie amstafa i ugryzł 4-latkę w policzek. Dziecko zostało przetransportowane do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Reklama

Łódzkie. Pies zaatakował 4-letnie dziecko. Dziewczynka przeszła operację w Matce Polce

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 lipca. Na podwórku wielorodzinnego domu w Zduńskiej Woli bawiły się dzieci. W pewnej chwili pies (mieszaniec w typie amstafa) zaatakował 4-letnią dziewczynkę i ugryzł ją w policzek. Dziecko zostało przetransportowane do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie przeszło operację. 

Jak podaje policja, dziewczynka znała zwierzę. Okazało jednak, że pies nie posiadał aktualnych szczepień. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli.

Policja przypomina, że niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. Coraz częściej słyszymy o przypadku poważnego pogryzienia dziecka czy dorosłej osoby. W zależności od skutków, właściciela może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność, z karną włącznie. 

Szczególna odpowiedzialność ciąży na właścicielach psów ras niebezpiecznych oraz psów nierasowych i mieszańców w "typie rasy", która jest uznawana za groźną. Zdarza się, że na takie psy decydują się osoby, nie mające kompetencji, ani warunków do ich utrzymania. Pamiętajmy, że każdy pies, który znajdzie się w rękach niezrównoważonego człowieka, może być bardzo niebezpieczny. Kodeks wykroczeń w art. 78 podaje, że: "Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1000 zł albo karze nagany."

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy