Reklama

Reklama

Ci mieszkańcy naszego województwa przepadli bez wieści. Może wiesz, co się z nimi stało? [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Nie ma dnia, aby policja nie dostała zgłoszenia o zaginięciu jakieś osoby. Na szczęście większość z nich odnajduje się cała i zdrowa. Niestety, są również sytuacje, że śledczy i rodziny poszukują zaginionych latami lub nie znajdują ich nigdy. Jak możesz pomóc? Obejrzyj te zdjęcia.

Reklama

Policja informuje, że podejmuje się poszukiwania osoby zaginionej po otrzymaniu informacji o jej zniknięciu. Dużą wagę przywiązuje do poszukiwań osób, które ze względu na stan zdrowia lub wiek (małe dzieci, osoby starsze i nieporadne) mogą stać się ofiarami przestępstw. W takich przypadkach działania mundurowych prowadzone są niezwłocznie i w "zakresie zmierzającym do szybkiego odnalezienia osoby".

Jeżeli chodzi o dzieci, to ich zniknięcie najczęściej wiąże się z porwaniem rodzicielskim, ucieczką oraz niedostateczną opieką ze strony dorosłych. Znacznie więcej powodów zaginięć jest jednak w przypadku osób dorosłych. Tu w grę może wchodzić niemal wszystko: kłopoty finansowe, problemy z prawem, chęć rozpoczęcia nowego życia, przypadki losowe, porwania i padnięcie ofiarą przestępstwa.  

Osoby, którym w chwili zgłoszenia o zaginięciu nie grozi realne niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, są poszukiwane wg stosownych, opracowanych przez mundurowych specjalistów, procedur. Informacje o zaginięciu, fotografie i rysopisy rejestrowane są w ogólnokrajowym systemie informatycznym policji. 

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia osób pochodzące z tej bazy. Są to osoby pochodzące z województwa łódzkiego i poszukiwane przez funkcjonariuszy z naszego terenu. 

Jeżeli kogokolwiek rozpoznajecie, wiecie gdzie przebywa, koniecznie powiadomcie o tym policję. Możecie to zrobić korzystając ze specjalnego formularza lub dzwoniąc na pod numer 112. Pod każdym ze zdjęć znajdziecie również namiary na komendę policję, która przyjęła zgłoszenie o zaginięciu. Tam również możecie - w każdej chwili - zadzwonić. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy