Reklama

Gwałt podczas spotkania integracyjnego. Były pracownik łódzkiej filmówki przed sądem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Gwałt podczas spotkania integracyjnego. Były pracownik łódzkiej filmówki przed sądem - Zdjęcie główne

Podejrzanemu grozi Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat więzienia | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wkrótce ma się rozpocząć proces Konrada G., byłego pracownika łódzkiej filmówki. Mężczyzna podejrzany jest o gwałt na studentkę podczas wyjazdu integracyjnego uczelni.

Akt oskarżenia przeciwko Konradowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim w lipcu ubiegłego roku. Jednak w grudniu Sąd Okręgowy przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu dla Łodzi Śródmieścia.

Gwałt w Sulejowie. "Doprowadził studentkę do obcowania płciowego" 

Do gwałtu miało dojść 16 października 2021 roku podczas spotkania integracyjnego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Śledczy ustalili, że "pomiędzy godziną 4 a 5 nad ranem, w ośrodku wypoczynkowym Dresso w Sulejowie, Konrad G., używając przemocy, doprowadził studentkę do obcowania płciowego". 25 marca 2022 roku mężczyzna usłyszał zarzut z art. 197 § 1 k.k., a więc gwałtu, za co grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.  Jak informowała wówczas prokurator Magdalena Czołnowska - Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, Sąd Rejonowy, uwzględniając wniosek śledczych i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Filmówka wyrzuca mężczyznę, a o sprawie zawiadamia śledczych 

Zawiadomienie w tej sprawie do organów ścigania złożyła uczelnia. Konrad G. nieetatowy pracownik filmówki miał z niej zostać wyrzucony dyscyplinarnie. 

Sprawa znalazła się  w raporcie uczelnianej Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej, która rozpoczęła prace po tym, jak aktorka Anna Paliga upubliczniła szereg nadużyć wobec studentów łódzkiej filmówki. Miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Według ustaleń członków komisji  w roku akademickim 2020/2021 zgłoszono zarzuty wobec 27 nauczycieli akademickich, 2 osób z umowami cywilnoprawnymi i recenzenta. Skargi skierowało łącznie 45 absolwentów i studentów. W większość przypadków sprawy  dotyczyły przemocy słownej, presji psychicznej, zastraszania i ośmieszania.

Portal Gazeta.pl poinformował, że proces Konrada G. rozpocznie się 23 maja 2023 r. " Akt oskarżenia przeciwko Konradowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim w lipcu ubiegłego roku. Proces do tej pory się nie rozpoczął, bo w grudniu Sąd Okręgowy przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi" - napisano. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy