Reklama

Reklama

Łódzkie. Migranci przewożeni w ciężarówce! Czy powinniśmy przyjąć ich w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

Łódzkie. Migranci przewożeni w ciężarówce! Czy powinniśmy przyjąć ich w Łodzi? - Zdjęcie główne

30 migrantów znalezionych w ciężarówce | foto Krajowa Administracja Skarbowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W czwartek, 30 września łódzki oddział Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzał działania związane z nadzorem transportu. Na autostradzie A2 w Strykowie skontrolowano 32-letniego obywatela Turcji, który swoim zachowaniem wzbudził podejrzliwość służb.

Reklama

Trudna sytuacja migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Mijają kolejne dni, a kryzys na naszej wschodniej granicy tylko się pogłębia. Ciężka sytuacja między Polską a Białorusią rozpoczęła się w tym sierpniu, gdy zorganizowano kolejny przerzut uchodźców oraz imigrantów z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu. Tylko na początku sierpnia zatrzymano ponad 2.000 osób, które nielegalnie próbowały wkroczyć na terytorium Polski, a w drugiej połowie miesiąca Straż Graniczna poinformowała o tym, że nie będzie wpuszczać migrantów z Białorusi. Zdecydowano się na poszerzenie ochrony na granicy między krajami. Ponadto, w ostatni dzień sierpnia wprowadzono stan wyjątkowy z powodu niebezpieczeństwa i możliwości zakłócania porządku publicznego. Nieporozumienia władz Polski i Białorusi prowadzą do tragicznych skutków wśród migrantów. Coraz więcej osób umiera – zarówno mężczyźni, jak i kobiety z dziećmi. Ludzi zabija, m.in.: hipotermia i pandemia koronawirusa, a błąkanie się przez dłuższy czas po lasach tylko pogarsza ich sytuację.  

Migranci także w Łódzkiem. Funkcjonariusze złapali prawie 30 nielegalnie przewożonych osób

Jak podał łódzki oddział Krajowej Administracji Skarbowej na autostradzie A1 i A2 prowadzono działania mające na celu kontrolę pojazdów. W Strykowie przy punkcie poboru opłat w kierunku Poznania funkcjonariusze rutynowo skontrolowali samochód dostawczy. 32-latek kierujący pojazdem nie chciał otworzyć przestrzeni ładunkowej samochodu, co wzbudziło spore podejrzenia służb. Po otworzeniu skrytki okazało się, że znajduje się tam 29 cudzoziemców – kobiety, mężczyźni, a także jedno dziecko. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Łodzi, którzy sprawdzali legalność pobytu. 32-latek otrzymał także mandat od policjantów z powodu przewożenia osób w nieodpowiednim miejscu. 

W tym miejscu pozostawiamy Wam pole do dyskusji. Czy imigranci powinni być przyjęci w Łodzi czy lepiej trzymać się od nich z daleka?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy