Reklama

Reklama

Oszustwa na ponad 23 mln złotych! Oskarżony 62-letni właściciel zakładów mięsnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

Oszustwa na ponad 23 mln złotych! Oskarżony 62-letni właściciel zakładów mięsnych  - Zdjęcie główne

Właściciel zakładów mięsnych oskarżony o wielomilionowe oszustwa | foto Canva/zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia przeciwko właścicielowi jednego z zakładów przetwórstwa mięsnego. Postawiono mu zarzuty dotyczące oszustw na łączną kwotę ponad 23 mln złotych. Szczegóły sprawy poniżej.

Reklama

Z oficjalnego komunikatu przekazanego przez rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztofa Kopanię wiemy, że 62-letni właściciel zakładu przetwórstwa mięsnego usłyszał zarzuty oszustw na szkodę kilkuset pokrzywdzonych i łączną kwotę ponad 23 mln złotych oraz czynów polegających na usuwaniu majątku, w celu ograniczenia zaspokojenia wierzycieli. Jak poinformowała prokuratura, oskarżono także trzy inne osoby powiązane z działalnością prowadzoną przez przedsiębiorcę – 41-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 30 i 51 lat. Wśród oskarżonych znajdzie się także 76-letnia rewident. 

Wielomilionowe oszustwa w zakładach mięsnych 

Z informacji prasowej przekazanej przez rzecznika wynika, że akt oskarżenia powstał na podstawie ustaleń wynikającym ze śledztwa Prokuratury Okręgowej w Łodzi oraz Komendy Miejskiej Policji. Doniesienia mieli tam zgłosić dostawcy bydła, którzy nie otrzymywali zapłaty. 

„Jak   wynika   z   zebranych   dowodów   zakłady   nabywały   bydło   z   odroczonym terminem płatności, nie wywiązując się z obowiązku zapłaty. Przyjęto, że 62 – latek wprowadzał   swoich   kontrahentów   w   błąd,   co   do   możliwości   zrealizowania zobowiązań   ze   swojej   strony.   Dało   to   podstawy   do   sformułowania   wobec   niego zarzutów,   dotyczących   oszustwa   na   szkodę   kilkuset dostawców   oraz   innych podmiotów, które realizowały dostawy innego rodzaju towarów i usług związanych z prowadzoną przez podejrzanego działalnością gospodarczą” – czytamy w komunikacie. 

Szkody opiewają na łączną kwotę przekraczającą 21 milionów złotych. Jeśli chodzi o poszczególnych pokrzywdzonych, kwoty miały być zróżnicowane, niektóre z nich sięgały jednak 3 milionów złotych. 

 Wyszczególniono także inne zarzuty – dotyczą między innymi oszustw na kwotę ponad 2 mln zł na szkodę kontrahenta z Izraela, w związku z umową o uboju rytualnym zwierząt i dostawach mięsa. Oskarżony miał także przenosić swoje własności na rzecz reprezentantów podmiotów powiązanych – miało to na celu ograniczenie możliwości zaspokojenia roszczeń. Według informacji z prokuratury doszło   do   przeniesienia własności   35   koni   oraz   źrebiąt   o   szacunkowej   wartości   przekraczającej   4,5   mln złotych. 

62-letni właściciel zakładów został tymczasowo aresztowany w 2021 roku. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostałym oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy