reklama
reklama

Zaginieni łodzianie i zgierzanie. Rodziny wciąż nie mają o nich żadnych informacji [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Zgierzu/KMP Łódź

Zaginieni łodzianie i zgierzanie. Rodziny wciąż nie mają o nich żadnych informacji [GALERIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

Policja w całej Polsce otrzymuje zgłoszenia o zaginionych osobach. Każdy przypadek jest inny i równie ważny dla rodzin szukanych osób. | foto KPP w Zgierzu/KMP Łódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na sygnale Policja w całej Polsce otrzymuje zgłoszenia o zaginionych osobach. Każdy przypadek jest inny i równie ważny dla rodzin szukanych osób.
reklama

Prawie każdego dnia w całym kraju pojawia się informacja o zaginięciu. Dotyczą one zarówno dzieci jak i dorosłych. Na szczęście większość zaginionych odnajduje się cała i zdrowa. Niestety, są sytuacje, że śledczy i rodziny prowadzą poszukiwania latami lub nie znajdują ich nigdy.

Zniknęli bez śladu

Policja podejmuje się poszukiwania osoby zaginionej zaraz po otrzymaniu informacji o jej zniknięciu. Dużą wagę przywiązuje do poszukiwań osób, które ze względu na stan zdrowia lub wiek (szczególnie małe dzieci, osoby starsze i nieporadne) mogą stać się ofiarami przestępstw lub zasłabnąć na mrozie.

Zaginięcie osoby można zgłosić od razu, nie istnieje żaden przepis opóźniający zgłoszenie o 24 lub 48 godzin. Co do zasady, uprawniony do zgłoszenia zaginięcia jest członek rodziny, opiekun prawny lub przedstawiciel ustawowy. Zgłoszenia może także dokonać kierownik placówki medycznej, szkolnej lub opiekuńczej, a nawet pracodawca.

- informuje policja.

Powodów zniknięć jest bardzo wiele i mogą być różne w zależności od wieku osoby zaginionej. Dzieci i młodzież najczęściej zostają uprowadzone przez jednego z rodziców czy uciekają z domu po kłótni z rodziną.

Trochę rzadszym powodem zaginięć małych dzieci jest przestępstwo: uprowadzenie, pedofilia, morderstwo.

- informuje fundacja ITAKA, zajmująca się zaginięciami.

W przypadku osób dorosłych powodów może być znacznie więcej. Mogą być one związane z depresją, przytłoczeniem problemami, kłopoty finansowe, problemy z prawem, chęć rozpoczęcia nowego życia, ale również porwania.

Wiele jest przyczyn zaginięć ludzi dorosłych, m.in. choroby (depresja, schizofrenia, wylew, Alzheimer, zawał, padaczka), wypadki, urazy powodujące zaniki pamięci.

- czytamy na stronie fundacji.

Osoby zaginione z Łodzi i Zgierza

Osoby, którym w chwili zgłoszenia o zaginięciu nie grozi realne niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, są poszukiwane według opracowanych przez policję procedur. Informacje o zaginięciu, fotografie i rysopisy rejestrowane są w ogólnokrajowym systemie informatycznym policji, do którego wgląd ma każdy.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia osób pochodzące z policyjnej bazy. Jeżeli rozpoznajecie którąś z tych osób lub wiecie, gdzie przebywa, koniecznie powiadomcie o tym policję, dzwoniąc pod numer 112.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama