reklama
reklama

Dzień Babci i Dziadka. Jaki prezent? Mądra Babcia: Najlepiej niskobudżetowy, ale z sercem [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Instagram/Mądra Babcia

Dzień Babci i Dziadka. Jaki prezent? Mądra Babcia: Najlepiej niskobudżetowy, ale z sercem  [GALERIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

foto Instagram/Mądra Babcia

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Polska i światW niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci. Dzień później udamy się z życzeniami do dziadków. Jeżeli wciąż nie macie wybranych prezentów, z pomocą influencerki Mądrej Babci podpowiadamy, z czego najbardziej ucieszą się Wasi ukochani seniorzy.
reklama

Już za chwilę babcie i dziadkowie obchodzić będą swoje święto. Jeżeli wciąż nie macie pomysłu, co im podarować, to nie macie powodów do paniki. Prezent, który najbardziej ucieszy seniorów, nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych. Nie trzeba też biegać po sklepach, aby uszczęśliwić tych, z którymi często spędziliśmy całe dzieciństwo. Skąd to wiemy? Zapytaliśmy ekspertkę. 

Dzień Babci i Dziadka. Jak uczcić ten czas? Najlepiej wspólnie 

Nierzadko, kiedy byliśmy mali, poświęcali nam niemal tyle samo czasu, ile rodzice. To im zazwyczaj ufaliśmy najbardziej i z płaczem biegliśmy, kiedy czegoś nam zabroniono. Jak im podziękować, kiedy jesteśmy starsi i nie udaje nam się ich odwiedzać, tak często, jakbyśmy chcieli (i jak powinniśmy)? Czasem naprawdę wystarczy drobny gest.   

reklama

Beata Borucka, w sieci znana jako Mądra Babcia, tłumaczy, że wykonywane co dwa lata w Europie badanie "Share 50 +", pokazało, iż polscy seniorzy nadal wiodą prym, jeżeli chodzi o czas wspólnie spędzany z wnukami. 

Średnio, tygodniowo, jest to osiem godzin. W tyle zostawiliśmy uwielbiających spędzać czas w rodzinnym gronie Greków, czy Włochów

– mówi w rozmowie z nami. Czy mamy się z czego cieszyć? Z jednej strony: na pewno. Z drugiej, na co zwraca uwagę Mądra Babcia, jest to czas, które dzieci spędzają z dziadkami same, bez rodziców. A to oznacza, że seniorzy pełnią po prostu rolę opiekunów. 

Badania pokazuje również, że dziadkowie najwięcej czasu spędzają z wnukami do 11. roku życia. Później, kiedy dziecko jest starsze i już samo potrafi o siebie zadbać po szkole, ten kontakt się urywa. A szkoda, bo wiadomo, że seniorzy się starzeją i w pewnym momencie to oni sami potrzebują pomocy - zauważa Beata Borucka. 

reklama

Mądra Babcia: Relacje z dziadkami są jak rośliny. Niepodlewane więdną 

Mądra Babcia dodaje, że bardzo ważne jest to, aby o dobry kontakt dziadków z wnukami zadbali sami rodzice. – Nie od dziś wiadomo, że najwięcej rzeczy wynosimy z domu. Warto zachęcić nasze dzieci, by odwiedziły dziadków, by do nich zadzwoniły, czy w razie potrzeby zaoferowały swoją pomoc – zauważa Mądra Babcia. I dodaje: 

Nie możemy być obojętni, kiedy widzimy, że młody człowiek zapomina o seniorach. Nawet w sytuacji, kiedy babcia, czy dziadek mają swoje zajęcia. To bardzo fajnie, jak się udzielają np. w klubie seniora, czy chodzą na Uniwersytet Trzeciego Wieku – to może młodych tylko cieszyć. Co nie znaczy jednak, że jest usprawiedliwianiem braku naszych relacji. Ja zawsze powtarzam, że te są jak rośliny. Niepodlewane więdną. 

reklama

Influencerka apeluje przy tym, aby sami seniorzy postarali się być atrakcyjni dla swoich wnuków. Jak mówi, przestańmy zamęczać ich rozmowami o chorobach i polityce. Zapytajmy, co u nich, poprośmy, aby pokazali swoją ulubioną grę, wysłuchajmy spokojnie ich planów na życie. Nie oceniajmy i nie pouczajmy. – Gdy starczy nam czasu, nauczymy ich grać w gry z naszego dzieciństwa. Oni są ich bardzo ciekawi. Z doświadczenia wiem, że taka zabawa potrafi zająć na kilka dobrych godzin – zachęca Mądra Babcia. 

Kiedy znaleźć na to czas? Na przykład w Dzień Babci i Dziadka. – Prezenty, które najbardziej docenią dziadkowie są niskobudżetowe, ale wysoko emocjonalne – zaznacza. 

Co poleca Mądra Babcia? Na pewno nie krem przeciwzmarszczkowy. Zajrzyjcie do naszej GALERII poniżej – znajdziecie tam kilka ciekawych propozycji, na które nie wydacie majątku, a które wywołają uśmiech na twarzy Waszych babć i dziadków. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu trybunalski.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama