Paliwo przejściowe – od kiedy?
To, jakie paliwo znajduje się na stacji benzynowej zależy od warunków atmosferycznych. Od 1 października tankować będziemy paliwo przejściowo - chodzi zarówno o benzynę, jak i olej napędowy.Po co paliwo przejściowe? Ma ono przygotować kierowców na niższe temperatury i przymrozki.
Według norm okresy paliwowe dzielą się na:
- od 1 maja do 30 września — okres letni,
- 1 marca – 30 kwietnia oraz 1 – 31 października — okres przejściowy,
- 1 listopada – koniec lutego — okres zimowy.
Czym się charakteryzuje paliwo przejściowe?
"Zmiana charakterystyki produktów największe znaczenie ma dla właścicieli diesli. Gdy zmieniają się pory roku, najważniejszym parametrem oleju napędowego jest temperatura zablokowania zimnego filtra (CFFP). O co chodzi? Samochodowy układ paliwowy musi mieć filtr pomiędzy bakiem a silnikiem. Jego zadaniem jest wychwycenie ewentualnych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić delikatny system wtryskowy. Przy ujemnych temperaturach z oleju napędowego wytrącają się jednak kryształki parafiny, które mogą zatkać filtr. Jeśli tak się stanie, silnik się nie uruchomi" - czytamy na stronie autokult.pl.Paliwo przejściowe jest zatem bardziej odporne na niższe temperatury.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.