Wibracje to pierwszy i największy festiwal rozwojowy w kraju. Po ubiegłorocznym sukcesie wydarzenie powraca – ze zdwojoną siłą. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Novalima z Peru, koncert zaśpiewa Nneka, a w piątek Łąki Łan. Na tym nie koniec! Z wykładami pojawi się dr T Oleszczuk, dr J Jóźwiak, ponownie wystapi Beata Pawlikowska, która po ubiegłorocznej edycji ukochała sobie Wibracje i będzie na nich ponownie!
Z Efezu Heraklit stwierdził, że jedyną stałą w życiu jest zmiana. Wszystko się zmienię, pulsuje, ewoluuje. Taki motyw przewija się w tegorocznym festiwalu.
- Ewolucja, zmiana, przeszłość w przyszłość, a teraźniejszość jako oś wszechświata. Zobaczycie to na plakacie: dziecko pędzi w przyszłość na Walerianie osłonięte szalem helisy DNA z pierwszymi literami kodu Bitcoina – symbolem ewolucji, już nie biologicznej, ale kulturowej - mówi Łukasz Gołoś, pomysłodawca wydarzenia.
Jak przekonuje - teraz funkcjonujemy w rzeczywistości cyfrowej, w czasie digitalizacji - kiedyś było jednak inaczej.
- Jak pojechaliśmy z kumplami ćwierć wieku temu polonezem do Turcji, z tymi inkryminowanymi mapami, to przywiozłem 2 klisze ze zdjęciami, z czego 1/4 po wywołaniu była do niczego czyli mieliśmy łącznie 40 zdjęć. Do dzisiaj zostało pięć. Trzymam je w specjalnej drewnianej szkatułce, z dala od ludzkich oczu i niebezpieczeństw tego świata (np. naszego psa). Teraz 50 zdjęć robi ktoś dokumentując spożywanie poranne kawy - wspomina,
Jak wskazuje organizator festiwalu, ciągła zmiana sprawia, że wszystko jest trywialne i powszechne. Puenta? - Uśmiechać się, być dobrym na co dzień, dla siebie i innym wybaczać. Trzeba w tym życiu żyć i magię tego życia czuć! - przekonuje Gołoś.
I właśnie efektem tego przekonania jest festiwal, który na dobre wdarł się już do kalendarza imprez.
Festiwal Wibracje 2025
W dniach 16–20 lipca odbędzie się już 9. edycja Festiwalu Wibracje. Jak przekonują organizatorzy – to coś więcej niż kilkudniowe wydarzenie kulturalne – to styl życia.
– Promujemy świadome podejście do zdrowia, relacji, planów i samych siebie. Z pagórkowatych Mazur wydarzenie przeniosło się w sam środek Polski, czyli w okolice Płocka. Zapewne kojarzycie historię „Znachora”. Inspiracją dla autora książki, Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, była prawdziwa postać wyjątkowo skutecznego uzdrowiciela, który przyjmował swoich pacjentów właśnie w festiwalowej Osadzie Młynarza – tłumaczą organizatorzy.
Ponad 200 wydarzeń!
Wykłady, warsztaty, ceremonie, koncerty, 10 stref tematycznych, strefa targowa czy leśne SPA. W ramach festiwalu zrealizowanych zostanie ponad 200 wydarzeń! Jak wyjaśniają organizatorzy, Wibracje łączą kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, ceremonie, koncerty polskich i zagranicznych artystów, muzykę relaksacyjną (gongi, misy tybetańskie, kamertony), spektakle teatralne oraz strefę targową z usługami i produktami związanymi ze zdrowym stylem życia, ideą zero waste, ekomodą i zdrowym jedzeniem.
– W czasach instant, gdy wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki – mówi Łukasz Gołoś, pomysłodawca festiwalu.
Tegoroczny program
Tematy poruszane podczas festiwalu to m.in.: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, najnowsze badania naukowe odsłaniające naturę rzeczywistości i człowieka, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny.
Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się m.in. prof. Paweł Holas, który opowie o uzależnieniach cyfrowych, oraz dr Tadeusz Oleszczuk, który przedstawi temat równowagi hormonalnej i zdrowego stylu życia.
W strefie tantry zajęcia poprowadzą siostry Hanna i Magda Darmas. Będzie można spotkać także Zosię i Dawida Rzepeckich, Aarona Kleinermanna oraz Riyę Sokół.
Strefa Dom Dźwięku w tym roku ugości Yael Deckelbaum, która zaprosi do kręgu pieśniarskiego, oraz multiinstrumentalistę T. Etno. Z kolei w strefie ruchu warsztaty taneczne poprowadzi zespół Amenti, a Ola Żelazo zadba o poranny rozruch uczestników.
Nie zabraknie również mocnych wykładów. Na Festiwal Wibracje przyjadą m.in. dr Tadeusz Oleszczuk (zdrowa dieta), dr Jarosław Jóźwiak (ADHD w kontekście rodziny), Beata Pawlikowska (podróże i zdrowie) oraz dr Adam Zburut (zmiany klimatyczne). Ponadto Zosia i Dawid Rzepeccy zaprezentują bezpieczną tantrę dla par.
Nad Skrwą zagrają artyści. Kto dokładnie?
Nigeryjska piosenkarka Nneka, porównywana do Erykah Badu
Facesoul
Łąki Łan, Peruwiański zespół etno Novalima (pierwszy koncert w Polsce!)
Nasiri
A także Kermesse. A to tylko część artystów! Nie zabraknie też tanecznych uniesień: ecstatic dance, biodanza, ceremonia kakao.
Kiedy i gdzie?
Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.” Z tą dewizą zgadza się coraz więcej osób. W 2024 roku Festiwal Wibracje odwiedziło ponad 6 tys. osób. Czy w tym roku będzie ich więcej?
Festiwal Wibracje odbędzie się od 16 do 20 lipca (środa–niedziela) w Osadzie Młynarza w Radotkach (powiat płocki). Warto się pospieszyć – właśnie wyczerpuje się trzecia pula biletów (z czterech dostępnych). Wkrótce ruszy sprzedaż ostatniej – nie warto zwlekać!
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziemy na oficjalnym profilu facebookowym Festiwalu Wibracje, instagranie oraz TikToku (@festiwalwibracje).
Szczegółowy program zaś na oficjalnej witrynie internetowej wibracje.com.pl.
Bilety zaś można kupić poprzez stronę bilety.store.
Jak to wyglądało przed rokiem? Zobacz relację zdjęciową oraz film!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.