Reklama

Reklama

Konsumenci będą bojkotować rosyjskie produkty? Sprawdźcie, po czym poznać producenta [aktualizacja]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Konsumenci będą bojkotować rosyjskie produkty? Sprawdźcie, po czym poznać producenta [aktualizacja] - Zdjęcie główne

Czy bojkot rosyjskich produktów ma sens? | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z agresją Rosji na Ukrainę wśród konsumentów coraz częściej pojawiają się głosy na temat bojkotu rosyjskich produktów. Czy zaczniemy rezygnować z ich zakupów i wybierzemy inne marki? Sprawdźcie, jak poznać czy dany artykuł pochodzi z Rosji lub Białorusi.

Reklama

Nawet poważne sankcje nałożone na Rosję przez światowych przywódców zdają się nie robić wrażenia na agresorze. Mimo to, „zwykli ludzie” zastanawiają się, jak chociaż symbolicznie mogą zaszkodzić agresywnemu mocarstwu i zamanifestować swój przeciw wobec jego działań. Coraz częściej przewija się więc temat bojkotu rosyjskich marek i produktów. Czy rezygnacja z ich zakupu ma sens? W rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl CEO, Head of Social Media w agencji PittedCherries ocenia, że może to być forma sankcji, na które wpływ mogą mieć zwykli obywatele. 

„Jest to jeden z elementów sankcji, które kraje zachodnie stosują wobec tej agresji i które może wprowadzić każdy z konsumentów. Odbije się to bezpośrednio na Rosjanach, rosyjskich firmach, którzy być może zrozumieją, że ich przywódca tym razem naprawdę przesadził i cywilizowany świat wyraża swój sprzeciw wobec takiej agresji” – mówi. 

Rosyjskie produkty i marki. Czy konsumenci z nich zrezygnują?

Nawet, jeśli drobne decyzje zakupowe nie będą miały realnego wpływu na dalsze działanie Rosji, argumentem „za” rezygnacją z pewnych produktów może być po prostu „czyste sumienie” konsumentów. Jak poznać, że dany artykuł wyprodukowany został w Rosji? Łatwo to sprawdzić – kody kreskowe produktów rosyjskich zaczynają się od cyfr 460; 461; 462; 463; 464; 465; 466; 467; 468; 469, z kolei kody białoruskich od 481. 

Bojkot rosyjskich produktów i marek nie leży tylko po stronie konsumentów. W ostatnim czasie spółki mające do niedawna powiązania z rosyjskimi firmami finalizują ich całkowite przejęcie. Wśród nich znalazł się Maspex, który przejął jednego z największych producentów alkoholi, CEDC – tym sposobem w polskie ręce trafiły wódki Bols, Absolwent, Soplica i Żubrówka. Do bojkotu rosyjskich produktów dołączają również sieci handlowe. Decyzję o rezygnacji ze sprzedaży artykułów produkowanych w Rosji i na Białorusi w komunikatach prasowych przekazały sieci marketów Netto, Biedronka, sklepy Stokrotka czy drogerie Rossmann i Kontigo.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy