Reklama

Reklama

Po jej śmierci w Łodzi też protestowano. Są wyniki kontroli NFZ w sprawie zgonu Izy z Pszczyny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Piietrzak

Po jej śmierci w Łodzi też protestowano. Są wyniki kontroli NFZ w sprawie zgonu Izy z Pszczyny - Zdjęcie główne

„Ani jednej więcej” - po dramatycznych wydarzeniach protestowano na Piotrkowskiej w Łodzi | foto Michał Piietrzak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Szpital w Pszczynie został poddany kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia po śmierci ciężarnej kobiety z września 2021 roku. NFZ potwierdził nieprawidłowości w sposobie świadczenia usług pacjentce. Na placówkę została nałożona kara finansowa.

Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia wykazał rażące nieprawidłowości w świadczeniu usług pszczyńskiego szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Pszczynie kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęła się 2 listopada 2020 roku. Jej powodem był przypadek 30-latki, która do placówki trafiła w 22 tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Bliscy zmarłej twierdzą, że lekarze za długo zwlekali z przerwaniem ciąży, co bezpośrednio przyczyniło się do zgonu pacjentki. 

Departament Kontroli resortu zdrowia wziął pod lupę 3 dni (21-22 września 2021 roku), gdy ciężarna przebywała w placówce w Pszczynie. Zakończona 30 listopada kontrola wykazała rażące nieprawidłowości szpitalnego personelu. 

"Zaraz po doniesieniach medialnych w sprawie śmierci pacjentki w szpitalu w Pszczynie wszczęliśmy kontrolę doraźną w placówce. Kontrola dotyczyła realizacji świadczeń medycznych, jakości opieki nad pacjentką, zabezpieczenia odpowiedniej kadry medycznej oraz prowadzenia dokumentacji medycznej. Kontrola stwierdziła liczne nieprawidłowości, dlatego nałożyliśmy na placówkę karę w wysokości prawie 650 tysięcy złotych" - przekazał prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

W trakcie kontroli NFZ godzina po godzinie odtworzył chronologię wydarzeń z pobytu pacjentki w szpitalu. Resort stwierdził rażące nieprawidłowości m.in. w kwestii organizacji, sposobie realizacji i jakości udzielonych świadczeń medycznych ciężarnej kobiecie. 

Wyniki kontroli zostaną przekazane prokuraturze, która prowadzi w tej sprawie śledztwo. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy