reklama
reklama

Praca w Niemczech. Firma płaci 100 tys. euro rocznie za palenie... trawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Praca w Niemczech. Firma płaci 100 tys. euro rocznie za palenie... trawki - Zdjęcie główne

Firma jasno określiła, co będzie należało do obowiązków pracownika. Zainteresowanie posadą może być spore, mimo sporych ograniczeń dla chętnych. | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i światPraca w Niemczech, palenie marihuany za pieniądze – nie, to nie żart! To autentyczne ogłoszenie o pracę. Firma szuka "prawidzwego fachowca" od konopi. Kto ma szansę się załapać i co jeszcze znajdzie się w obowiązkach przyszłego pracownika? Sprawdźcie.
reklama

Praca w Niemczech jeszcze nigdy nie spotkała się z takim odzewem i – jednocześnie – takim zainteresowaniem mediów. Niemiecka firma dostarczająca medyczną marihuanę do aptek na terenie całego kraju szuka – uwaga, to nie żart – "sommelierów konopi". Kandydatów nie brakuje. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ oferowana roczna pensja jest naprawdę wysoka.

Praca w Niemczech za 100 tysięcy euro rocznie. Obowiązki pracownika? Palenie trawki i podróże. Jest tylko jedno "ale"...

Cannamedical Pharma, niemiecka firma z siedzibą w Kolonii poinformowała, że poszukuje testerów, którzy będą sprawdzać jakość produktu. Jest jeden warunek, który koniecznie trzeba spełnić. Pracę otrzymać może osoba, która jest na liście pacjentów, mogących legalnie korzystać z medycznej marihuany. Osoba, która zostanie zatrudniona, może liczyć na solidne wynagrodzenie. Jak podał  David Henn, dyrektor firmy, na portalu cannamedical.com, rocznie można zarobić 100 tysięcy euro.

reklama

Szukamy kogoś, kto będzie monitorował standardy naszych plantatorów w krajach produkcji, czyli w Australii, Kanadzie, Portugalii, Macedonii i Danii. Natomiast w Niemczech ten pracownik będzie również sprawdzać jakość dostarczonego materiału

– zaznaczył i dodał, że firma potrzebuje prawdziwych ekspertów, którzy będą testować medyczną marihuanę, ponieważ Cannamedical Pharma dostarcza do pacjentów towar najwyższej jakości. 

Wymagania? Fachowa wiedza o marihuanie i konopiach, umiejętność wyboru odmian

Zadaniem sommelierów będzie wąchanie roślin, ale również testowanie ich poprzez palenie. Dlatego kandydaci muszą mieć fachową wiedzę o roślinie, jej budowie, składzie czy terpenach. Pracownicy będą oceniać, czy dany produkt spełnia normy, które satysfakcjonują firmę. Cannamedical dodaje, że do obowiązków pracowników należeć będzie również wspieranie zakładu w wyborze odmian oraz w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Oprócz tego pracownik będzie musiał również obserwować rynek konopi, pisać artykuły na temat konkretnych odmian i producentów, a także prowadzić działania edukacyjne w zakresie stosowania medycznej marihuany. 

reklama

Wspomniane 100 tys. euro rocznego wynagrodzenia oznacza, że miesięcznie "zawodowy palacz trawki" może liczyć na ponad 8 tysięcy euro. 

W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 1 listopada 2017 roku.  Decyzję o jej przepisaniu podejmuje lekarz po zakwalifikowaniu pacjenta. Konopie mogą pomóc  w łagodzeniu bólu, w leczeniu lub wspomaganiu terapii wielu chorób neurologicznych, czy uzupełniać leczenie onkologiczne. Wszystko dlatego, że zapobiegają wymiotom i nudnościom towarzyszącym radio- i chemioterapii, a także eliminują ból. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama