Reklama

Reklama

Spotkania z młodymi talentami oraz wykłady dla pasjonatów nauki w każdym wieku - zbliża się Gdynia Explory Week 2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Spotkania z młodymi talentami oraz wykłady dla pasjonatów nauki w każdym wieku - zbliża się Gdynia Explory Week 2021  - Zdjęcie główne

Gdynia Explory Week | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, będzie gościem specjalnym tegorocznej 10. edycji Gdynia Explory Week. W programie wydarzenia prezentacje najlepszych projektów młodych talentów w kraju w ramach Finału Konkursu Explory oraz nowość - po raz pierwszy Festiwal Explory zagości w 10 szkołach w całej Polsce! Na uczniów czekają wykłady i warsztaty prowadzone przez znanych popularyzatorów nauki. Gdynia Explory Week odbędzie się w dniach 20-22 października 2021 roku. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów nauki i odbędzie się online na platformie hopin. Udział jest bezpłatny.

Reklama


Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, który poprowadzi wykład "Prywatność, najnowsze i najstarsze „prawo” ludzkości”.

Młodzi naukowcy z pomysłami

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych talentach, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finału, który co roku odbywa się w Gdyni.

W tegorocznym krajowym finale Konkursu Explory weźmie udział 36 projektów. Zostały one wyłonione spośród 163 projektów zgłoszonych do Konkursu. Podczas Gdynia Explory Week młode talenty będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS, udział w prestiżowych konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.

„Festiwal Explory to święto młodych naukowców. Dzięki niemu najzdolniejsi mają szansę spotkać się z przedstawicielami świata biznesu i rozwijać swoje projekty badawcze. Przed nami wyjątkowa edycja festiwalu, który już od dekady zrzesza pasjonatów nauki. LOTOS to innowacyjna firma, a Explory idealnie wpisuje się w naszą strategię. Stawiamy na rozwój technologiczny, współpracę z uczelniami oraz wsparcie innowatorów. Ubiegłoroczne finałowe projekty dotyczyły m. in. szyfrowania czy inteligentnych systemów. Z niecierpliwością czekamy na kreatywność tegorocznych uczestników.” - mówi Zofia Paryła, prezes zarządu Grupy LOTOS.

Opisy projektów młodych talentów biorących udział w finale Konkursu Explory dostępne są na stronie http://www.explory.pl/2021.

Wykłady naukowe w szkołach oraz online

W tym roku po raz pierwszy Festiwale Explory pojadą do szkół! Młodzież szkolna z 10 miast z całej Polski będzie mogła wziąć udział w warsztatach i wykładach znanych popularyzatorów nauki.  W programie m.in. dyskusja naukowiec-sportowiec, która odbędzie się w ZSO nr 7 w Gdańsku. Gościem dr Adama Sieradzkiego z Politechniki Wrocławskiej będzie mistrz Polski w pływaniu i olimpijczyk - Kacper Majchrzak. Uczniowie podczas warsztatów będą też mieli okazję poznać program „Mistrzowie w drodze” propagujący zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodych kierowców. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kwidzynie wezmą udział w warsztacie "Internet, zagrożenia i możliwości: o sposobach wykrywania i przeciwdziałania przemocy w sieci.", który poprowadzi laboratorium sztucznej inteligencji - Samurai Labs. Piotr Kosek, twórca i prowadzący kanał na Youtube Astrofaza odwiedzi XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie i opowie o tym, jak powstał wszechświat. Wybrane wydarzenia odbywające się w szkołach będą transmitowane online dla platformie hopin.

W ramach Festiwalu Explory odbędą się również wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.   

Explory kończy w tym roku 10 lat. Z tej okazji na Gdynia Explory Week zaprosiliśmy laureatów Konkursu Explory z poprzednich edycji. Zobaczymy, co się teraz u nich teraz, czy rozwijają swoje projekty, jak dalej potoczyła się ich kariera naukowa i zawodowa. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się także piątkowe webinaria poświęcone różnym kierunkom studiów. Na takie informacje z pierwszej ręki czekają z pewnością wszystkie młode talenty, zastanawiające się nad swoją przyszłością. - mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.  

Udział w Gdynia E(x)plory Week 2021 jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: http://www.explory.pl/2021  

Więcej o Programie Explory: www.explory.pl

Mecenasem Programu Explory jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami strategicznymi są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Miasto Gdynia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy