Reklama

Reklama

Budowa obiektu ŁKS-u nabiera tempa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budowa obiektu ŁKS-u nabiera tempa  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 według planu ma być oddany w pełni do użytku w czerwcu 2022 roku. Firma, która zajmuje się budową obiektu oznajmiła, że obiekt, może być skończony wcześniej niż początkowo zakładano.

Reklama

Dzisiaj odbyła się konferencja, w której uczestniczyła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska i prezes Mirbudu, Jerzego Mirgosa. Powstający stadion Łódzkiego Klubu Sportowego, pani Prezydent określiła mianem „najładniejszego obiektu piłkarskiego w Polsce”:

- Jeszcze parę lat temu chyba nikt z nas się nie spodziewał, że możemy zmienić w Łodzi całą infrastrukturę służącą sportowi. To przecież nie tylko budowa tego obiektu, ale też całego zaplecza związanego z piłką nożną oraz innymi dyscyplinami. Wiele się więc dzieje. Będziemy starali się jak najszybciej ciągnąć tę inwestycję i mam nadzieję, że już niedługo skończymy stadion, który dopełni jedyne tego typu centrum sportowo-rekreacyjne w Polsce. Każda sroczka swój ogonek chwali więc powiem, że będzie to najładniejszy obiekt piłkarski w kraju. W sąsiedztwie są dwie hale, rozbudowuje się Fala, w oczach rośnie nasze Orientarium. Cała ta przestrzeń z istniejącą już i powstającą infrastrukturą sprawia, że ta część Łodzi będzie takim niesamowitym, olbrzymim centrum rekreacji, wypoczynku i przede wszystkim sportu, który tutaj jest odkąd pamiętamy – powiedziała prezydent Zdanowska

!reklama!

Prezes Mirbudu podkreślił, że prace weszły w etap, w trakcie którego stadion rośnie w oczach:

 - Zmontowaliśmy już większość prefabrykowanych trybun, które nie są wylewane na miejscu co gwarantuje odpowiednią jakość i trwałość. To są żelbety architektoniczne, które za pięć, dziesięć lat będą tak samo wyglądały. Prefabrykaty związane z montażem trybun nadal będą przyjeżdżały, a równocześnie są robione stropy na trybunie wschodniej. Jesteśmy też na etapie zamówień konstrukcji stalowej, dźwigarów i pokrycia dachu, którego montaż chcemy rozpocząć jesienią – powiedział Jerzy Mirgos.

Prezes Mirbudu zapewnił jednocześnie, że podtrzymuje swoje wcześniejsze zapewnienia o próbie zakończenia budowy stadionu jesienią 2021 roku:

- Mija rok, jak jesteśmy na placu budowy. Termin ukończenia mamy wyznaczony na czerwiec 2022, ale już wcześniej obiecaliśmy, że postaramy się przyspieszyć realizację prac. Na dzisiaj nie wydarzyło się nic, co mogłoby zakłócić ten ambitny plan. Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę trybuny północnej. W sierpniu powinno nam się to udać i będziemy mieli wówczas otwarty front na pełny zakres prac. Mamy nadzieję, że miasto dokona przesunięć finansowych z następnego roku na obecny, gdyż te zaplanowane na 2020 zostaną wykorzystane w okresie najbliższego miesiąca lub dwóch. Gdyby jednak były z tym jakieś problemy, to i tak budowa nie będzie spowolniona. Naszym celem i ambicją jest zakończenie inwestycji jesienią 2021 – wyjaśnił szef Mirbudu. 

Dodał, że jego firma dokłada wszelkich starań, by obiekt był nie tylko ładny, ale też funkcjonalny i bezpieczny:

 - Służyć temu mają m.in. uzgodnienia z policją i strażą pożarną. Nie są to podmioty decydujące o wydaniu pozwolenia na budowę, ale trzeba wszystko z nimi ustalić, żeby uniknąć problemów po zakończeniu budowy. Mam nadzieję, że w czerwcu i lipcu wszystko będziemy już mieli ustalone – zakończył Mirgos.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy