Reklama

Reklama

Coraz więcej szczegółów w sprawie rozbudowy stadionu Widzewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Coraz więcej szczegółów w sprawie rozbudowy stadionu Widzewa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W ostatnim czasie powrócił temat rozbudowy stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Wiemy już, jakie są możliwości na zwiększenie liczby miejsc na stadionie, a teraz poznaliśmy wstępnie ile takie przedsięwzięcie może kosztować.

Reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, co w temacie rozbudowy stadionu mówił wiceprezes Widzewa Łódź, Piotr Szor. W ogólnych słowach przedstawił on możliwości jakie stoją przed klubem, ale o tym możecie dowiedzieć się więcej TUTAJ.

!reklama!

Niedługo po wiceprezesie Widzewa głos w sprawie zabrał Jacek Ferdzyn, główny projektant obiektu. W audycji Wywiad Tygodnia na antenie Radia Widzew potwierdził on słowa Piotra Szora o wariantach rozbudowy stadionu.

 - Możemy podwiesić jeden rząd do ścianki na dole. Według moich szacunków udałoby się dzięki temu zyskać od 495 do 550 miejsc, w zależności od tego, czy z rozbieralną trybuną od ulicy Niciarnianej również moglibyśmy wykonać taki manewr – powiedział – To nie są zbyt duże koszta. Operując na stawkach sprzed trzech-czterech miesięcy, które mogą wzrosnąć, ale mogą również zmaleć, byłby to wydatek na poziomie 170-200 tysięcy złotych. Na razie się jednak wstrzymaliśmy i czekamy na to, aż zaczną odbywać się mecze z udziałem kibiców – zdradził Ferdzyn.

O ile ta niewielka „rozbudowa” rzeczywiście jest relatywnie tania, to już całkiem inaczej byłoby w przypadku większych zmian na stadionie, a które nie wyglądałyby również tak, jak można było to sobie wyobrazić. Z wcześniejszych wypowiedzi Piotra Szora, można było wnioskować, że projekt zakłada demontaż dachu i dołączenie kolejnych rzędów na całym obiekcie. Okazuje się jednak, że rozbudowa dotyczyłaby jedynie trybuny C.

 - Rozbieranie całego dachu dałoby niewielki zysk. Odwiedził mnie zarząd i ustaliliśmy, że najlepiej byłoby ruszyć trybunę wschodnią, która byłaby wtedy dwupoziomowa. Zajęlibyśmy część parkingu – pas o szerokości maksymalnie czternastu i pół metra. Moglibyśmy w ten sposób stworzyć piętnaście-szesnaście dodatkowych rzędów. Na dolną trybunę wchodziłoby się tak jak teraz, a na górną osobnymi schodami – powiedział Ferdzyn w rozmowie z Marcinem Guzewiczem.

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się po tych rewelacjach, to czy stadion Widzewa nie straci zbyt dużo na swojej estetyce? Choć dla kibiców to z pewnością ma znaczenie, to jednak wygląd nie jest najważniejszy, a z pewnością jest mniej istotny niż cena rozbudowy. Koszt przedsięwzięcia, które przyniosłoby 4500 kolejnych miejsc, to kilkadziesiąt milionów złotych.

 - Powinniśmy liczyć około piętnastu tysięcy złotych na jedno miejsce, więc łącznie wychodzi 55-60 milionów złotych. Klub nie podźwignie takiej sumy, bez pomocy miasta nie ma szans tego zrobić – ocenił Jacek Ferdzyn.

Przypomnijmy, że taka kwota, to ponad 1/3 całkowitych kosztów budowy obiektu przy al. Piłsudskiego. W dobie pandemii i wywołanego przez niej kryzysu, wydaje się, że władze miasta długo mogą szukać funduszy, aby wspomniane wyżej plany zrealizować.

żródło: Radio Widzew

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy