Czy to już kryzys? Grot Budowlani Łódź znów na deskach

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Czy to już kryzys? Grot Budowlani Łódź znów na deskach - Zdjęcie główne

Grot Budowlani wciąż bez zwycięstwa w 2022 roku | foto Michał Pietrzak

Sport Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie potrafią się przełamać w tym roku kalendarzowym. Podopieczne Jakuba Głuszaka przegrały w sobotni wieczór piąty mecz z rzędu w TAURONLidze.

Zespół prowadzony przez Jakuba Głuszaka wpadł w poważne turbulencje w 2022 roku. Łodzianki ostatnie spotkanie w TAURONLidze wygrały 18 grudnia. Od tamtej pory niebiesko-biało-czerwone przegrały pięć kolejnych spotkań. W sobotni wieczór do Sport Areny przyjechał zespół BKS-u Bostik Bielsko-Biała, który również okazał się dla Grot Budowlanych Łódź za mocny. Mało pocieszający raczej dla kibiców jest fakt, że w 1/8 finału ich ulubienice wygrały z grającym na zapleczu TAURONLigi, Roleski Grupa Azoty PKWSZ Tarnów.

W pierwszym secie łodzianki prowadziły wyrównany bój z bielszczankami, które okazały się lepsze dopiero w grze na przewagi. Chociaż od prowadzenia 4:1 zaczął zespół Jakuba Głuszaka, to zawodniczki ze Śląska wygrały otwierającą partię i znalazły się w lepszej sytuacji przed kolejnymi setami.

W drugiej odsłonie za ciosem poszły podopieczne Bartłomieja Piekarczyka. BKS Bostik prowadził już 6:2, a dobra postawa Gabrieli Orvošovej sprawiły, że Grot Budowlani byli całkowicie rozbici. Bielszczanki podwoiły swoje prowadzenie. BKS Bostik Bielsko-Biała wygrywał nawet 14:6 i pewnie dowiózł korzystny rezultat do końca seta. Ostatecznie goście wygrali aż 25:15 i podwyższyli prowadzenie w setach.

Wydawało się, że trzeci set to tylko formalność patrząc na formę obydwu zespołów, ale Jakub Głuszak i jego podopieczne potrafili się wykaraskać z tego marazmu. Nieźle spisywała się kubańska atakująca, Ana Cleger. W dużej mierze to dzięki niej łodzianki wygrały 25:19 i podtrzymały nadzieję na pierwszą wygraną w 2021 roku.

Bielszczanki czuły, że nie mogą dać się rozpędzić swoim rywalkom, dlatego zależało im na szybkim zakończeniu tego spotkania. Inne plany miały jednak Budowlane, które na początku partii wysoko przegrywały, ale potrafiły złapać kontakt z zawodniczkami ze Śląska. W kolejnych minutach dobra gra jednej i drugiej drużyny nie ustawała. Jako lepszą ekipę należało wskazać jednak przyjezdne, które kroczek po kroczku przybliżały się do wygranej za trzy punkty. Ostatniego słowa nie powiedziała natomiast jeszcze Ana Cleger, której w zdobywaniu punktów pomogła m.in. Zuzanna Górecka. Grot Budowlani Łódź remisowali z BKS-em Bostik 24:24 i jasnym było, że kolejne kilka minut to będzie prawdziwa wojna nerwów. Ostatecznie zwycięsko z niej wyszły siatkarki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka. BKS Bostik wygrał niesłychanie emocjonującego seta dopiero 30:28.

Grot Budowlani Łódź zanotowali tym samym piątą kolejną porażkę w TAURONLidze. Na początku 2022 roku niebiesko-biało-czerwone śmiało mogły marzyć nawet o ataku na pozycję lidera, do którego traciły ledwie kilka oczek. Dzisiaj przewaga Developresu Bella Dolina Rzeszów nad zajmującymi 6. lokatę, Grot Budowlanymi Łódź wynosi aż 19 punktów.

MVP: Gabriela Orvošová

Grot Budowlani Łódź 1:3 BKS Bostik Bielsko-Biała