Reklama

Reklama

Czy w Łodzi powstanie więcej zadaszonych boisk piłkarskich? Jest na to szansa!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy w Łodzi powstanie więcej zadaszonych boisk piłkarskich? Jest na to szansa! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przez długi czas w Łodzi narzekaliśmy na brak zadaszonych boisk piłkarskich, z których można korzystać także w okresie jesienno-zimowym. Obecnie jedyne takie boisko, dzięki prywatnemu inwestorowi, znajduje się w kompleksie przy ul. Minerskiej. Już niebawem może się to zmienić.

Reklama

Ministerstwo Sportu uruchamia bowiem pilotażowy program budowy zadaszeń boisk piłkarskich. 

!reklama!

Pula pieniędzy przeznaczonych na realizację tego typu inwestycji wynosi 15 mln zł. Wnioski będzie można składać w terminie 17-27 lutego 2020.

Program przewiduje dofinansowanie dwóch rodzajów inwestycji. 

Dotacje będzie można pozyskać na zadaszenie istniejącego boiska o wymiarach co najmniej 90 x 45 metrów lub na budowę pełnowymiarowego boiska (105 x 68 m) wraz z zadaszeniem. 

W obu wariantach wysokość wsparcia może osiągnąć 50 procent kosztów kwalifikowanych, jednak w pierwszym przypadku nie może przekroczyć kwoty 1,5 mln zł, a w drugim 3 mln zł.

Jak czytamy na gov.pl: Program jest odpowiedzią na stwierdzony deficyt obiektów tego typu i pierwszym przedsięwzięciem o charakterze ogólnopolskim, inicjującym oraz wspierającym inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów. 

Czas pokaże czy wspomniany bodziec ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki zachęci łódzkie spółki do inwestycji w zadaszenie boisk. Pewne jest, że skorzystałyby na tym wszystkie piłkarskie kluby w Łodzi, a w szczególności Widzew i ŁKS.

źródło: gov.pl / uml.lodz.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy