Dobrze zakończyć ten rok. Taki był plan ChKS-u Łódź

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Dobrze zakończyć ten rok.  Taki był plan ChKS-u Łódź - Zdjęcie główne

ChKS Łódź zakończył granie w 2022 roku | foto Michał Pietrzak

Sport W sobotni wieczór szczypiornistki Chojeńskiego Klubu Sportowego zagrały ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Przeciwnikiem łodzianek był zespół SMS-u ZPRP Płock.

ChKS Łódź kończył 2022 rok

Mecz trochę lepiej zaczęły zawodniczki z Płocka, które po 8 minutach prowadziłī 5:3. 6 minut później mieliśmy już jednak remis po golu Natalii Szmigielskiej. Po kolejnych 4 minutach to łodzianki miały dwie bramki przewagi. Do siatki rywali trafiały bowiem dwie Aleksandry: Micota i Kutnik. Do przerwy ChKS Łódź miał już w miarę bezpieczną przewagę, bowiem prowadził 14:10.

Pierwsze 7 minut po zmianie stron to jednak prawdziwe trzęsieni ziemi w łódzkich szeregach. Płocczanki rzuciły bowiem 5 bramek, tracąc tylko jedną i przy remisie 15:15 emocje zaczęły się od nowa. Patrząc z perspektywy Tomasza Walickiego było nawet gorzej, bo w 38. minucie jego podopieczne przegrywały 15:16. Do końca meczu było bardzo nerwowo, ale ostatni mecz w tym roku zakończył się happy endem. ChKS Łódź po golu Natalii Szmigielskiej wygrał 22:21.

Zwycięstwo łódzkiej drużyny oznacza, że ChKS ma na koncie 10 punktów po 11 meczach i zajmuje 10. lokatę w tabeli 1. ligi kobiet. Następne zawody łódzkie szczypiornistki zagrają w drugiej połowie stycznia.