Drugi mecz i druga porażka Widzewa Łódź

Sport Widzewiacy mają za sobą drugi sparing w tym roku i zarazem drugą porażkę. Tym razem podopieczni Janusza Niedźwiedzia ulegli drugoligowej Chojniczance Chojnice.

Widzew Łódź przegrywa drugi mecz z rzędu

Widzew Łódź po porażce z Siarką Tarnobrzeg w pierwszym spotkaniu kontrolnym podczas przerwy zimowej, podejmował Chojniczankę Chojnice, wicelidera eWinner 2. ligi.

W meczu toczącym się przy ul. Małachowskiego, goście wyszli na prowadzenie w 29. minucie. Po centrze z lewej flanki i strzale świetnie interweniował Jakub Wrąbel, ale przy dobitce Michała Mikołajczyka nie miał najmniejszych szans. Tuż przed przerwą Chojniczanka mogła podwyższyć prowadzenie, ale na uderzenie jednego z rywali na poprzeczkę sparował Wrąbel. Dzięki niemu Widzew nie przegrywał do przerwy 0:2, albo nawet 0:3, bo na początku spotkania golkiper Widzewa wygrał pojedynek „sam na sam” z rywalem.

Co się odwlecze to nie uciecze. Kilkanaście minut po zmianie stron szczęśliwie, bo szczęśliwie, ale na 2:0 podwyższył Artur Pląskowski. Piłka po rzucie rożnym i strzale jednego z graczy gości, trafiła pod nogi Pląskowskiego, który umieścił ją obok bezradnego Reszki.

Widzewiacy zdołali odpowiedzieć jedynie jedną bramką autorstwa Karola Danielaka, który precyzyjnym uderzeniem wykończył dwójkową akcje z Przemysławem Kitą.

Widzew Łódź 1:2 Chojniczanka Chojnice

0:1 - Michał Mikołajczyk 29’

0:2 - Artur Pląskowski 63’

1:2 - Karol Danielak 78’

Widzew 1. połowa: Wrąbel - Nowak, Tanżyna, Stępiński - Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes - Montini, Villanueva, Guzdek

Widzew 2. połowa: Reszka - Stępiński, Tanżyna (Dębiński 63’), Zieliński (Owczarek 63’) - Chwałkowski, Gołębiowski, Karasek, Machałek, Danielak, Kita