Dzieje się w drugich połowach z udziałem ŁKS-u Łódź. Jak wygląda dotychczasowy sezon Ełkaesiaków w liczbach? - Zdjęcie główne

Sport Oficjalny portal ŁKS-u przygotował zestawienie liczbowe dotychczasowych dokonań Rycerzy Wiosny w Fortuna 1 Lidze. Widać tam dokładnie co kuleje w grze Łódzkiego Klubu Sportowego, a w czym klub z al. Unii czuje się mocny. Najlepiej Rycerze Wiosny czują się w dwóch ostatnich kwadransach.

ŁKS Łódź efektywniejszy w drugich połowach spotkań
To co rzuca się w oczy to gra Łódzkiego Klubu Sportowego w końcówkach spotkań na przestrzeni całego sezonu. W całym sezonie ŁKS zdobył 44 gole, z czego aż 20 bramek Rycerze Wiosny strzelili w ostatnich 30 minutach gry. W rundzie wiosennej ta tendencja się utrzymała: 5 z 8 bramek w 2021 roku, łodzianie strzelili w ostatnich dwóch kwadransach. Był to piękny gol Ricardinho w derbach i w Olsztynie, gol Pirulo w tym samym meczu ze Stomilem, a także gole Rygaarda i Domingueza odpowiednio przeciwko Sandecji i GKS-owi Bełchatów.

ŁKS Łódź strzela mniej niż traci w pierwszych 45 minutach
Pierwsze połowy w wykonaniu klubu z al. Unii dają ujemny bilans bramkowy. ŁKS w pierwszych 45 minutach na wiosnę zdobył jedynie dwie bramki. Obie w wygranym 2:1 meczu z Odrą Opole. Stracił ich dwa razy tyle, bo aż 4 w siedmiu meczach. Mowa tutaj oczywiście o dwóch bramkach straconych z Widzewem i dwóch z GKS-em Tychy. Drugie tyle biało-czerwono-biali stracili w drugich odsłonach. Biorąc pod uwagę także rundę jesienną, to łodzianie w drugich połowach stracili aż 17 z 25 goli.

Te liczby pokazują, że warto oglądać mecze z udziałem Rycerzy Wiosny zwłaszcza w drugich połowach, w których łodzianie zdobyli 57% i stracili 68% wszystkich goli.

Stałe fragmenty gry na „zero” w wykonaniu ŁKS-u Łódź
Warto zwrócić też uwagę, że w 2021 roku ŁKS strzelił tylko jedną bramkę ze stojącej piłki. Chodzi tutaj oczywiście o gola z ostatniego spotkania przeciwko GKS-owi Bełchatów. Oprócz tego łodzianie nie zdobyli ani jednej bramki po stałym fragmencie gry. Rycerze Wiosny potrafią też dobrze bronić się przed takimi piłkami, bo po drugiej stronie boiska licznik strat także jeszcze nie ruszył. Ełkaesiacy nie strzelają, ale także nie tracą bramek po rzutach rożnych i rzutach wolnych w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Hiszpanie najskuteczniejsi w ŁKS-ie Łódź
W porównaniu z pierwszą połową sezonu nic się nie zmieniło. Nadal najskuteczniejsi w koszulce z przeplatanką na piersi są gracze z Półwyspu Iberyjskiego. Pirulo ma na koncie już 10 bramek w obecnej kampanii. Na wiosnę gracz z numerem 20 na plecach dołożył 2 trafienia. We wspomnianym meczu ze Stomilem i w derbach z Widzewem Łódź. Drugą strzelbą jest natomiast Antonio Dominguez, który ośmiokrotnie znajdował drogę do siatki rywali.