Festiwal goli przy Małachowskiego. Widzew wysoko ogrywa III-ligowca z Czech [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź wygrał z MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0) w swoim piątym letnim sparingu. Rywale zza południowej granicy nie potrafili postawić się Widzewskiej ofensywie, dowodzonej przez Marcina Robaka.

Kibice, którzy wybrali się aby obejrzeć na Łodziance swoich ulubieńców, nie zawiedli się. Łodzianie pokazali siłę ofensywną, chociaż rywal nie był z najwyższej półki.

To właśnie Marcin Robak rozpoczął piątkowe strzelanie. Już w 6 minucie wykorzystał dobre zgranie piłki od Daniela Mąki i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W kolejnych minutach łodzianie kontrolowali grę, ale kibice musieli poczekać trochę na druga bramkę dla Widzewa. W 28. minucie po dobrym dośrodkowaniu Mąki z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Tanżyna i głową umieścił ją w bramce.

Pięć minut później było już 3:0. Widzewiacy dobrze przejęli piłkę, Robak mając przed sobą bramkarza przytomnie zagrał piłkę do Wolsztyńskiego, który miał dużo czasu na spokojne przyjęcie i umieszczenie jej w siatce. Do końca pierwszej połowy łodzianie wciąż kontrolowali grę, ale wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą część spotkania trener Marcin Kaczmarek dokonał sześciu zmian w składzie zespołu, lecz obraz gry nie zmienił się. Już w 53. minucie kolejną bramkę w tym meczu zdobył Robak, wykorzystując dobre dośrodkowanie Mandiangu z rzutu rożnego i głową kierując piłkę do bramki obok bezradnego Barty.

Kolejne minuty wciąż upływały pod znakiem akcji ofensywnych Widzewa. W 73. minucie dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Zejdler, niestety piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W 80. minucie niespodziewanie goście z Czech mieli dobrą okazję do zdobycia bramki, na szczęście Pięczek w trudnej sytuacji nie pomylił się i wybił piłkę na aut.

Do końca spotkania łodzianie mieli jeszcze parę okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie. Widzew tym samym wygrywa po raz trzeci w letnich przygotowaniach, a przed nim został już tylko jeden mecz sparingowy przeciwko Warcie Sieradz.

Widzew Łódź – MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0)
1:0 – Marcin Robak (6.)
2:0 – Daniel Tanżyna (28.)
3:0 – Rafał Wolsztyński (33.)
4:0 – Marcin Robak (53.)

Widzew: Wolański (46. Pawłowski) – Turzyniecki, Tanżyna (66. Zieleniecki), Zieleniecki (46. Rudol), Pięczek, Poczobut (70. Piskorski), Radwański (46. Zejdler), Mąka (46. Mandiangu), Wolsztyński (46. Kita), Ameyaw (46. Gutowski), Robak (64. Wolsztyński)

Frydek-Mistek: Ciupa (46. Barta) – Konarik (46. L. Macecek), Bialek, Literak, Hybl (84. Hajnos), Mrkvicka, Packo (46. Kutac), Hykel (86. D. Macecek), Sumsky (61. Gomola), Pavela (46. Kebisek), Varadi (81. Zelasko)