Reklama

Reklama

GIMNASTYKA SPORTOWA: Gimnastyczne Mikołajki na łódzkiej Tęczy odbyły się już po raz trzydziesty pierwszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GIMNASTYKA SPORTOWA: Gimnastyczne Mikołajki na łódzkiej Tęczy odbyły się już po raz trzydziesty pierwszy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Tradycyjnie już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia każą nam spojrzeć w kierunku łódzkiej „Tęczy”, na której już po raz trzydziesty pierwszy gościły zawody organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „SP7”.

Reklama

XXXI Zawody w Gimnastyce Sportowej Mikołajki 2019 odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, a w hali przy ulicy Karpackiej pojawili się Joanna Skrzydlewska – Wiceprezydent Łodzi, Marcin Gołaszewski – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Eryk Rawski – Dyrektor MOSiR-u.

Tradycyjnie też pierwszymi bohaterami zawodów były pierwszaki z klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich. Dzieci, które od września szlifują swój gimnastyczny warsztat najpierw złożyły ślubowanie, a następnie zaprezentowały się po raz pierwszy w swojej sportowej „karierze” publiczności. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki wykonali układy na planszy.

Później halę opanowali nieco starsi sportowcy. Dzieci z klas drugiej i trzeciej rywalizowały na poszczególnych przyrządach. I tak wśród drugoklasistek najlepsza okazała się Nina Niżnik, a dwa kolejne miejsca na podium zajęły Iga Maćkowiak i Maria Głażewska. Najlepszy spośród ich klasowych kolegów był Marcin Skowroński. Tuż za nim uplasowali się Franciszek Wijata oraz Jakub Gwiazda.

Wśród uczniów trzeciej klasy zwyciężył Maksymilian Grajewski, na drugim stopniu podium stanął Jakub Papierz, a trzeci był Ignacy Urbański. Sofie Scholz triumfowała w rywalizacji dziewczynek z tej samej klasy, druga była Michalina Rzepkowska, a podium uzupełniła Zuzanna Gregorek.

Drugi dzień zawodów to rywalizacja dzieci z Łodzi, które oprócz szkolnych zajęć z gimnastyki, podnoszą swoje umiejętności także podczas treningów w UKS-ie oraz gości z Krakowa i Wieliczki.

O zwycięstwo w klasie młodzieżowej chłopców walczyło 16 zawodników. Zwyciężył łodzianin Maciej Kaleta, zaś trzecie miejsce padło łupem Michała Kalety. Braci bliźniaków rozdzielił Maksymilian Wyleżoł, reprezentujący AZS AWF Kraków.

O ile o naszych młodzikach można powiedzieć, że byli mało gościnni, o tyle o ich koleżankach należałoby powiedzieć, że były zupełnie niegościnne. Całe podium padło bowiem łupem łodzianek. Złoto zgarnęła Nadia Dwornik, srebro przypadło w udziale Zuzannie Szymaniak, a brąz wywalczyła Oliwia Zawistowska.

Oprócz występów młodzików i młodziczek oglądaliśmy również rywalizację w klasie III sportowej dziewcząt. W tej najlepsza okazała się Blanka Rosiak, która wyprzedziła Natalię Szulc i Antoninę Kangelidis.

Wspomnieć jeszcze należy, iż tradycyjnie już partnerem UKS-u w organizacji zawodów była REGIMIS Studio Sportu i Rekreacji Jacka Włuki.

Kolejny raz młodych gimnastyków podziwiać będziemy mogli zapewne pod koniec 2020 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy