Gorsze o jedną bramkę. Porażka TME GROT SMS na własnym terenie [RELACJA]

Gorsze o jedną bramkę. Porażka TME GROT SMS na własnym terenie [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportW sobotę zawodniczki łódzkiej ekipy przegrały z Czarnymi Sosnowiec 0:1. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego długo próbowały doprowadzić do wyrównania, ale trzy punkty ostatecznie pojechały do obozu rywala.

Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco dlatego, że mierzyły się ze sobą zespoły potrafiące efektownie grać w piłkę. Na trybunach w Łodzi tego dnia pojawił się także selekcjoner reprezentacji Polski – Miłosz Stępiński.

Spotkanie lepiej zaczęły przyjezdne. W 16. minucie bardzo dobrym dośrodkowaniem wykazała się Martyna Wiankowska. Do piłki dopadła Katarzyna Daleszczyk, która mocnym strzałem głową pokonała Oliwię Szperkowską. W kolejnych minutach obie drużyny atakowały praktycznie na zmianę. Za każdym razem brakowało jednak dokładności. W 43. minucie wyrównać mogła Paulina Filipczak, ale minimalnie się pomyliła i piłka po jej strzale przeleciała obok bramki gości. Do przerwy prowadzili Czarni Sosnowiec 1:0.

Początek drugiej części był nieco chaotyczny. Więcej było starć bark w bark, niż miłej dla oka gry. TME GROT SMS za wszelką cenę chciał wyrównać, łodzianki walczyły praktycznie o każdy centymetr boiska. W 56. minucie okazję na drugą bramkę dla Czarnych zmarnowała Martyna Wiankowska, która uderzyła niecelnie w dobrej sytuacji.

Gospodynie cały czas były mocno zdeterminowane, aby osiągnąć korzystny rezultat, ale brakowało im szczęścia. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego nie potrafiły znaleźć tego dnia drogi do bramki ekipy z Sosnowca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Czarnych.

TME GROT SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 – Katarzyna Daleszczyk (16.)

TME GROT SMS:  Szperkowska - Dragunowicz (80. Zieniewicz), Zubchyk, Konat, Kurzawa (90. Zbyrad), Jarvie (68. Glinka), Achcińska, Rędzia, Gąsieniec, Filipczak, Jedlińska (63. Grzybowska)

Czarni: Szymańska - Horvathova, Hałatek, Wycisk, Fischerova, Wiankowska, Wieczorek, Daleszczyk, Kuciewicz, Zawistowska, Jaszek