Grot Budowlani Łódź idą za ciosem. Łodzianki wygrywają w Bydgoszczy

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź idą za ciosem. Łodzianki wygrywają w Bydgoszczy - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź pokazali charakter | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Macieja Biernata po zwycięstwie w derbach Łodzi wygrały drugi mecz z rzędu. Tym razem niebiesko-biało-czerwone pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w emocjonującym, pięciosetowym starciu.

Grot Budowlani Łódź notują drugie zwycięstwo z rzędu w TAURONLidze

Grot Budowlani Łódź po efektownym zwycięstwie w derbach Łodzi udali się do Bydgoszczy na starcie z Pałacem. Łodzianki były napędzone pierwszym ligowym zwycięstwem w 2022 roku i warto byłoby to wykorzystać.

Pierwszy set pokazał, że Budowlane chcą iść za ciosem i zanotować kolejny komplet punktów. Po nieudanym ataku Szperlak, łodzianki prowadziły już 7:2. Bydgoszczanki nie złożyły jednak broni i kiedy błędem w ataku odwzajemniła się Ana Cleger, na tablicy wyników mieliśmy remis 15:15. Końcówka znów należała jednak do Grot Budowlanych, które wygrały 25:21.

Podopieczne trenera Biernata nie kontynuowały jednak dobrej gry na starcie drugiej partii. W przyjęciu nie popisała się Paulina Damaske, co skutkowało przewagą Pałacu Bydgoszcz 8:4. Gospodynie konsekwentnie trzymały wypracowanej zaliczki i nie pozwoliły już choćby wyrównać stanu tego seta drużynie z Łodzi. Całość zakończyła Hage, która skutecznie blokowała Monikę Fedusio, a Pałac wygrał 25:22.

Na początku trzeciego seta żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć przeciwniczkom. Udało się to dopiero Grot Budowlanym Łódź, które przy zagrywce Moniki Fedusio potrafiły zdobyć 4 punkty z rzędu i wyjść na prowadzenie 15:11. Wydawało się, że pogromczynie ŁKS-u Commercecon z poprzedniej kolejki dowiozą pewną przewagę do końca, ale bydgoszczanki całkowicie odmieniły obraz meczu i doprowadziły do wyrównania 19:19. Końcówka zapowiadała się emocjonująco i taka była. Gospodynie wróciły z dalekiej podróży i pokonały Grot Budowlanych 25:23 po mocnym ataku Szperlak.

Podstawione pod ścianą łodzianki zagrały jak z nut. Siatkarki z betką na piersi wypracowały sobie dużą przewagę na samym początku i po punktowym bloku Weroniki Centki, Grot Budowlani prowadzili już 14:7. W dalszej części spotkania niespodzianek nie było i Grot Budowlani Łódź wygrali 25:16, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującą część gry najlepiej, jak tylko mogły, weszły łodzianki. Trzy akcje i trzy razy pozytywnie kończyły je zawodniczki prowadzone przez Macieja Biernata. Przy stanie 3:0 dla Grot Budowlanych, trener Pałacu poprosił już o czas. Łodzianki nic sobie z tego nie zrobiły i po powrocie na parkiet wygrały kolejne trzy piłki. Gdy gospodynie przegrywały już 0:6 znów o przerwę poprosił trener, Mirosław Zawieracz. Znów bez efektu. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:0 dla łódzkiej drużyny! Mocno zrezygnowane bydgoszczanki zdobyły jedynie 8 punktów, wyraźnie ustępując łódzkim zawodniczkom. Ostatnie zdanie w tym meczu należało do Weroniki Centki.

MVP: Ana Cleger

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:3 Grot Budowlani Łódź