Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź kolejny raz grali z UNI Opole. Czy teraz również mieliśmy tyle emocji? - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź ponowine zmierzyli się z UNI Opole | foto Michał Pietrzak

Sport Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w krótkim odstępie czasu znów musieli rywalizować z zawodniczkami UNI Opole. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu łodzianki kosztem właśnie siatkarek ze Śląska awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Jak podopiecznym Macieja Biernata poszło w lidze?

Grot Budowlani Łódź zagali z UNI Opole

Grot Budowlani Łódź po słabym początku w końcu wskoczyli na wyższe obroty. Po dwóch porażkach z rzędu na początek w TAURONLidze, Grot Budowlani Łódź wygrali w Pucharze Polski, a w lidze pokonali IŁ Capital Legionovię Legionowo. Pucharowe spotkanie łodzianki grały z dzisiejszym rywalem ligowym. To właśnie kosztem UNI Opole Budowlane awansowały do ćwierćfinału.

Pierwszy set był równie wyrównany, co starcie pucharowe. Przypominjmy, że niebiesko-biało-czerwone pokoanły opolanki dopiero po tie-breaku. Tutaj oglądaliśmy sporo zwrotów akcji. Najpierw kilka punktów przewagi zbudowały sobie łodzianki, by po chwili oddać wszystko rywalkom i to UNI Opole prowadziło 18:14. Koniec końców dobra gra i wiara w odwrócenie losów tego seta sprawiły, że to Grot Budowlani wygrali 25:22 i prowadzili 1:0.

Drugi set był jednak zupełnie inny. Od pierwszej do ostatniej piłki na parkiecie całkowicie dominowały siatkarki z Łodzi. Niebiesko-biało-czerwone wygrały wysoko, bo aż 25:16 i stanęły przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu i drugie w lidze. Swoją dobrą dyspozycję musiały pokazać w secie nr 3.

Gospodynie pokazały, że fatalna druga odsłona meczu była tylko wypadkiem przy pracy, bo w trzecim secie ponownie zaczęły grać z Grot Budowlanymi jak równy z równym. Wydawało się, że łodzianki pewnie pójdą po wygraną, bo prowadziły już 12:8, ale UNI Opole szybko wróciło do gry i wyrównało stan meczu na 17:17. Końcówka należała już w pełni do drużyny z Opola. Gospodynie wygrały 25:20 i podtrzymały nadzieję na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Stało się to, czego obawiali się fani Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki prowadząc 2:0 dały wrócić do gry rywalkom i po trzecim secie wygranym przez UNI Opole, opolanki kapitalnie spisywały się również w czwartym secie. Gospodynie prowadziły już 18:10 i powoli jasnym stawało się, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break. Tak też było, ale Budowlane w naprawdę świetnym stylu wróciły do tego meczu. Łodzianki ostatecznie przegrały 23:25, ale ich morale na pewno było dużo wyższe przed tie-breakiem.

Decydujące starcie w tym meczu lepiej zaczęło się dla gospodyń, które prowadzły 6:3. Zawodniczki Grot Budowlancyh nie złożyły jednak broni i zdobyły aż 6 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 9:6. Trener UNI Opole starał się ratować sytaucję dwukrotnie prosząc o czas na rozmowę ze swoimi siatkarkami. Strat jednak nie udało się już odrobić, a Budowlane wygrały 15:12.

Drugi raz w krótkim odstępie czasu niebiesko-biało-czerwone pokonały po tie-breaku UNI Opole. Dla łódzkiej drużyny było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

MVP: Justyna Łysiak

UNI Opole 2:3 Grot Budowlani Łódź