Grot Budowlani Łódź podejmowali przeciwnika z Rumunii. Jak poszło łodziankom?

Sport Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź mają za sobą dobry okres w rozgrywkach krajowych, gdzie wygrały 5 z ostatnich 6 meczów. Teraz podopieczne Macieja Biernata starały się przełożyć dobrą grę w lidze na rozgrywki międzynarodowe. Budowlane spotkały się bowiem w 1/16 Pucharu CEV z CSO Voluntari.

Grot Budowlani Łódź zainagurowali eurpejskie zmagania

Na początku pierwszego seta nieco lepiej wyglądały przyjezdne, które miały przewagę 2 punktów. Budowlane musiały gonić i bardzo szybko najpierw dogoniły, a później przegoniły przeciwniczki z Rumunii. Świetnym atakiem popisała się Melis Durul, a siatkarki z betką na piersi prowadziły 14:10. CSO Voluntari było w pewnym momencie blisko, aby odrobić straty, ale łodzianki na to nie pozwoliły. Ostatecznie Grot Budowlani wygrali 25:21.

Drugi set był już bardzo jednostronny. Niebiesko-biało-czerwone wykorzystywały zdecydowaną większość błędów swoich przeciwniczek i bardzo szybko zbudowały sobie przewagę, której nie udało się już odrobić zespołowi z Rumunii. Grot Budowlani wygrali 25:16 i podwyższyli prowadzenie w meczu na 2:0.

Trzeci set wydawał się tylko formalnością. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy po uwagę to, co działo się na jego poczatku. Rywalkom Budowlanych udało się odpowiedzieć tylko 3 punktami na 10 zdobytych przez niebiesko-biało-czerwone. Ostatecznie Budowlane rozgromiły rywalki w 3. secie 25:11 i całe spotkanie wygrały gładko 3:0.

Grot Budowlani Łódź 3:0 CSO Voluntari