Grot Budowlani Łódź pojechały do Bydgoszczy po drugie zwycięstwo z rzędu

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź pojechały do Bydgoszczy po drugie zwycięstwo z rzędu - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź pojechali do Bydgoszczy po zwycięstwo | foto Michał Pietrzak

Sport Grot Budowlani Łódź po emocjonującym spotkaniu z Energa MKS-em Kalisz chcieli zanotować drugie zwycięstwo z rzędu po wcześniejszej porażce z Chemikiem Police. Na drodze łodzianek stanął tym razem OnlyBio Pałac Bydgoszcz z byłymi Budowlanymi w wyjściowym składzie.

Grot Budowlani Łódź znów chcieli zbudować serię zwycięstw

Lepiej w mecz weszły podopieczne Macieja Biernata. Budowlane za sprawą dobrej gry Melis Durul prowadzili na starcie spotkania 8:4. Łodzianki konsekwentnie budowały swoją przewagę, wykorzystując niepewność i błędy w grze gospodyń. Po zepsutej zagrywce Nowakowskiej Grot Budowlani prowadzili już 18:10. Ostatecznie łodzianki wygrały 25:17.

W secie numer 2 Grot Budowlani mieli o wiele więcej problemów. Mimo dobrego początku, do głosu zdołały dojść zawodniczki z Bydgoszczy. Bardzo dobrze spisywała się Ewelina Żurowska, która poprowadziła swój zespół do wygranej 25:21 i remisu 1:1 w całym meczu.

Trzeci set bardzo dobrze układał się dla Pałacu, który na początku konsekwentnie wykorzystywał nadające się okazje. Nie dawała o sobie zapomnieć Żurowska, dzięki której bydgoszczanki prowadziły 9:8. Później jednak swój właściwy rytm odzyskały Budowlane. Słowa uznania należą się tutaj Monice Fedusio, która zdobywając na swoim koncie 22 punkt w spotkaniu, wyprowadziła łodzianki na prowadzenie 16:10. Niebiesko-biało-czerwone wygrały 25:16 i wróciły na prowadzenie 2:1.

Grot Budowlani Łódź chcieli zamknąć sprawę rezultatu tego spotkania w czterech setach. Od początku czwartej partii lepiej grały łodzianki. Aleksandra Kazała zablokowała Nowakowską, a Grot Budowlani prowadzili już 13:9 i zmierzali po komplet punktów. Siatkarki z betką na piersi wygrały ostatecznie 25:20 i cały mecz 3:1.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz 1:3 Grot Budowlani Łódź