Autor: | Zdjęcie: ŁKS Commercecon Łódź

Kiedy ŁKS Commercecon Łódź znajdzie pogromcę? Wiewióry mierzyły się z Pałacem Bydgoszcz - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź grał z Pałacem Bydgoszcz | foto ŁKS Commercecon Łódź

Sport Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź po trzech kolejkach TAURONLigi nie znalazły na razie godnego rywala. Wszystkie mecze łodzianki wygrały bez straty seta. Jak było w spotkaniu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz?

ŁKS Commercecon Łódź straci kiedyś seta?

Początek spotkania z Pałacem Bydgoszcz był wyrównany. Goście nawet kilka razy wysuwali się na prowadzenie. Wyrównana gra skończyła się jednak przy stanie 8:8. Wtedy Wiewióry zdobyły 4 punkty z rzędu przy zagrywce Roberty Ratzke i wygrywali już 12:8. Bydgoskie siatkarki kompletnie się już później pogubiły i po naprawdę dobrym początku tej rywalizacji przegrały pierwszą partię aż 14:25.

Druga część meczu już od samego początku stała pod znakiem dominacji ŁKS-u. Podopieczne Alessanro Chiappiniego prowadziły 5:1. Co prawda Pałac potrafił wrócić jeszcze na chwilę do rywalizacji i zmniejszył stratę do zaledwie 2 punktów. Przy stanie 9:7 jednak w pole zagrywki weszła Julita Piasecka i tak jej się tam spodobało, że zeszła dopiero przy wyniku 17:7. Ostateczny wynik drugiego seta to 25:13, a skończyła go dobrym atakiem Anastazja Hryschchuk.

Jak do tej pory ŁKS Commercecon Łódź nie stracił seta w tym sezonie TAURONLigi i nie zanosiło się na to także w spotkaniu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Chociaż goście zaprezentowali się lepiej niż w poprzednich odsłonach, to i tak nie mogły przeciwstawić się biało-czerwono-białej maszynie. Po asie serwisowym Moniki Gałkowskiej Pałac wygrywał nawet 6:3, ale Wiewióry na spokojnie starty odrobiły i to z nawiązką. ŁKS Commercecon wygrał 25:20 i triumfował w całym meczu 3:0.

Wiewióry z kompletem punktów i bez straconego seta prowadzoną w tabeli TAURONLigi. Następną ekipą, która jako pierwsza spróbuje nie tyle wygrać mecz z Ełkaesiankami, co w ogóle zdobyć seta, będzie 28 listopada zespół, #VolleyWrocław.

MVP: Aleksandra Gryka

ŁKS Commercecon Łódź 3:0 OnlyBio Pałac Bydgoszcz