Reklama

Reklama

Kluby szukają oszczędności. Czy widzewiacy również będą musieli zacisnąć pasa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kluby szukają oszczędności. Czy widzewiacy również będą musieli zacisnąć pasa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Piłkarski świat zatrzymał się i widać tego już pierwsze efekty. Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska wystosowała apel do piłkarzy oraz trenerów klubów II ligi, rekomendując czasowe obniżki pensji.

Reklama

!reklama! Wszystko wiąże się z aktualnym zawieszeniem rozgrywek piłkarskich, spowodowanym pandemią koronawirusa. Wstrzymanie rozgrywania meczów to ogromne straty finansowe dla praktycznie wszystkich klubów w Polsce, które tracą przychody choćby z dnia meczowego. Zrewidowanie i czasowa obniżka wynagrodzeń piłkarzy i sztabów trenerskich ma pozwolić klubom na przetrwanie lub restrukturyzację, aby uchronić je przed bankructwem.

Druga Liga Piłkarska rekomenduje czasowe obniżenie pensji piłkarzy oraz trenerów o 50%, do kwoty maksymalnie 3500 złotych brutto. Obniżka wynagrodzenia miałaby obowiązywać do początku następnego sezonu.

Poniżej prezentujemy pełną treść apelu:

APEL DO PIŁKARZY I SZTABÓW TRENERSKICH

Działając w porozumieniu Klubów 2 Ligi zrzeszających się w ramach Stowarzyszenia Drugiej Ligi Piłkarska, przedstawiamy rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników oraz trenerów.

Powszechnie panująca epidemia, zmusza Nas do podjęcia bardzo ciężkich decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania Klubów. Wszyscy jesteśmy na dzisiaj niepewni co nam przyniosą kolejne miesiące. 

Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie był przygotowany na paraliż rozgrywek piłkarskich co wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Brak możliwości rozgrywania meczów ligowych powoduje brak wpływów finansowych do Klubów, z tytułu umów sponsorskich, promocji Samorządów, czy też wpływów z tytułu zakupu biletów na mecze. Wstępne oszacowaliśmy straty wszystkich Klubów 2 ligi na poziomie 10 mln zł biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2020 r. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich zawodników i trenerów pracujących w Klubach 2 ligi o pełną wyrozumiałość i powagę z uwagi na zaistniałą sytuację. 

W najbliższych dniach zapewne przystąpicie do renegocjacji Waszych wynagrodzeń, co nigdy nie jest przyjemne ani łatwe. Sprawą kluczową na dzisiaj jest wprowadzenie takich mechanizmów i rozwiązań, które pozwolą przetrwać ten ciężki okres. Stoimy dzisiaj przed dużym wyzwaniem jak przeorganizować Klub tak, aby nie zbankrutował, a jednocześnie zapewnić jego funkcjonowanie i zachować płynność finansową.

W związku z tym DLP rekomendujemy czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia (do momentu rozpoczęcia nowych rozgrywek sezonu 2020/2021), oraz kwotą uznaną za maksymalną będzie wartość całkowitego uposażenia na poziomie 3500 PLN brutto. Zmiany miałyby wchodzić od momentu zawieszenia rozgrywek. 

Liczymy na Waszą wyrozumiałość, gdyż Kluby to dla Was miejsce pracy. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to wiele z nich przestanie istnieć w najgorszych scenariuszach lub straci płynność finansową, a co za tym idzie stracicie miejsce swojego zarobkowania i robienia tego co kochacie na poziomie centralnym.

Prezesi Klubów II ligi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy