Kolejne, szóste już zwycięstwo z rzędu! Tym razem Grot Budowlane lepsze od Pałacu Bydgoszcz  - Zdjęcie główne

Sport Podopieczne Błażeja Krzyształowicza na razie nie mają w planach się zatrzymwać. Zawodniczki z betką na piersi tym razem rozprawiły się z bygoszczankami, wygrywając bezdyskusyjnie w trzech setach.

Łódzkie siatkarki wydaje się, że już zupełnie zapomniały o kiepskim starcie sezonu w TAURONLidze i od dłuższego czasu prezentują świetną siatkówkę. Nie inaczej było w Bydgoszczy.

Początkowa faza pierwszego seta to szybkie prowadzenie dwoma punktami Grot Budowlanych. Gospodynie chciały pokazać, że nie zamierzają składać broni i odrobiły stratę z nawiązką prowadząc 4:2. Były to dla nich jednak tylko miłe złego początki. W dalszej fazie seta łodzianki zdominowały swoje rywalki i wygrały pewnie i wysoko 25:17.

Druga partia, bardziej wyrównana, ale wciąż pod dyktando podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Do stanu 19:18 dla gości można było mówić o wyrównanym pojedynku. Końcówka seta to jednak zimna krew i przede wszystkim dużo lepsza gra Grot Budowlanych, które podwyższyły prowadzenie na 2:0, wygrywając 25:20.

Trzecia i ostatnia odsłona tego pojedynku potwierdziła tylko dominację świetnie dysponowanych łodzianek. Gospodynie nie miały żadnych argumentów, żeby postawić się siatkarkom prowadzonym przerz trenera Krzyształowicza. Ostatecznie Grot Budowlani Łódź wygrali wysoko 25:17 i w całym meczu triumfowali 3:0.

Świetne spotkanie rozegrały dzisiaj Zuzanna Górecka i Monika Fedusio, które skradły show Veronice Jones-Perry. Przypomnijmy, że Amerykanka w trzech ostatnich spotkaniach została wybierana zawodniczką meczu. Dziś tytuł MVP przypadł właśnie Góreckiej. Była zawodniczka Iigi włoskiej zdobyła dzisiaj 16 punktów, tyle samo co Monika Fedusio. Obserwatorzy nagrodę MVP postanowili wręczyć jednak 20-letniej Zuzannie Góreckiej, której skuteczność w ataku wynosiła dzisiaj 64%.

Po tym zwycięstwie łodzianki mają na koncie 17 punktów w 9 meczach, do daje im 3 miejsce w tabeli. Grot Budowlani mają tyle samo oczek co wiceliderki z Radomia. Należy pamiętać jednak, że Radomka ma aż dwa spotkania rozegrane mniej od podopiecznych Błażeja Krzyształowicza.

MVP: Zuzanna Górecka

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)