Koniec serii zwycięstw. Porażka GROT Budowlanych z Pałacem Bydgoszcz [RELACJA]

Koniec serii zwycięstw. Porażka GROT Budowlanych z Pałacem Bydgoszcz [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportWicemistrzynie Polski zostały zatrzymane przez bydgoskie zawodniczki, które zakończyły tym samym serię czterech zwycięstw na początku sezonu.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Obie ekipy zaczęły trochę nerwowo, popełniając kilka niewymuszonych błędów. Sytuacje po swojej stronie siatki szybciej opanowały zawodniczki z Bydgoszczy, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie 11-7. Wtedy to o pierwszą przerwę poprosił trener łodzianek. Nie przyniosła jednak ona zamierzonych efektów bowiem Pałac Bydgoszcz zwiększył przewagę do pięciu oczek.

Przy wyniku 15:10 dla Pałacu, coś drgnęło w ekipie gospodarzy. Pierwszy raz zafunkcjonował łódzki blok, a łodzianki zmniejszyły stratę do dwóch punktów. Gospodynie żałowały na pewno akcji przy wyniku 15:17 kiedy to miały kilkukrotnie na swoich rękach piłkę dającą szesnasty punkt, ale przegrały tę próbę nerwów. Chwile później Bydgoszczanki zdobyły kolejne punkty i wynik na tablicy zaczął wyglądać nieciekawie dla sympatyków łódzkiej drużyny.

Przy wyniku 20:16 dla zawodniczek przyjezdnych, Budowlane znów zdołały zmniejszyć straty do zaledwie dwóch oczek i przy wyniku 23:21 dla gości, trener z Bydgoszczy poprosił o czas. Przy ustawieniu z Julią Nowicką na zagrywce, łodzianki zdołały doprowadzić do stanu 23:23 ale ostatnie słowo w tym secie należało do Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, który zwyciężył 25:23 i prowadził w setach 1:0.

Drugą odsłonę lepiej zaczęły wicemistrzynie kraju ale nie mogły odskoczyć, ponieważ znakomicie funkcjonował bydgoski blok. Bydgoszczanki chwilę później wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie. Przy wyniku 12:10 dla gości o czas poprosił trener Krzyształowicz. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz miał jednak wyraźnie swój dzień. Siatkarki przyjezdne imponowały ustawieniem i grą w bloku.

Gdy na tablicy widniał rezultat 15:11 dla Pałacu, o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec łodzianek. Przerwa wyraźnie pomogła, Budowlane doprowadziły do remisu 19:19 co zwiastowało emocjonującą końcówkę drugiej partii. Gospodynie złapały wiatr w żagle i zaczęły grać jak na wicemistrzynie przystało. Gdy Budowlane wyszły na prowadzenie 22:20 o przerwę poprosił trener zawodniczek przyjezdnych. Końcówka seta jak prawie każda z udziałem tych dwóch drużyn pełna zwrotów akcji, ale ostatecznie to goście wychodzą z niego obronną ręką wygrywając 27:25 i prowadząc w całym spotkaniu już 2:0.

Trzecia partia zaczęła się identycznie jak poprzednia. Budowlane bardzo dobrze weszły w seta, prowadziły dwoma punktami ale na więcej nie pozwoliły bydgoszczanki, które wykazywały się niesamowitą walecznością. W pewnym momencie wicemistrzynie z Łodzi przegrywały już 7:12 i wiadome było, że pokonać znakomicie dysponowane tego dnia bydgoskie siatkarki będzie niezwykle ciężko.

Nic nie zwiastowało poprawy w grze Grot Budowlanych Łódź. Trener Błażej Krzyształowicz poprosił o przerwę przy dramatycznym już wyniku dla łodzianek 10:17, która jednak na niewiele się zdała. Goście cały czas konsekwentnie realizowali swój plan na to spotkanie. Końcówka trzeciego seta zdecydowanie nie wyszła Budowlanym jak i całe spotkanie. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 dla Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz a całe spotkanie, siatkarki z Bydgoszczy wygrały 3:0

Nie był to zdecydowanie dobry występ w wykonaniu wicemistrzyń Polski, ale każdy miewa gorsze chwile. Zawodniczkom przyjezdnym pozostaje pogratulować udanego rewanżu za mecz z pierwszej kolejki, kiedy to przegrały u siebie z dzisiejszym rywalem 2:3.

Grot Budowlane Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)