Korona Kielce - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 9.03.20)

Korona Kielce - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 9.03.20) - Zdjęcie główne

SportSpotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce, a ŁKS-em Łódź. Początek meczu o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację na żywo!

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo!

ŁKS zasłużenie przegrywa po bardzo kiepskiej grze. Ciężko napisać coś pozytywnego o postawie łodzian w tym meczu. Na pochwałę zasłużył chyba tylko Arek Malarz, który kilkukrotnie w drugiej połowie ratował swój zespół od utraty gola... Łodzianie dzisiaj praktycznie nie istnieli w ofensywie. Po porażce z Koroną, widmo spadku staje się coraz bardziej prawdopodobne.

90+5'

Koniec meczu.

90+4'

Malarz łapie piłkę po kiepskim dośrodkowaniu jednego z rywali.

90+3'

Dąbrowski fauluje w ataku...

90+2'

Piłka po stronie kielczan, którzy nie śpieszą się ze wznowieniem gry.

90+1'

Zmiana w Koronie. Lisowski zmienia Forsella.

89'

Rzut wolny dla Korony, mocny strzał Forsella, ale Malarz zdołał odbić piłkę.

89'

Sekulski minął się z piłką w znakomitej sytuacji...

88'

Będzie tylko rzut rożny po zbyt lekkim strzale Corrala.

88'

Gnjatić sfaulował Corrala przed polem karnym. Przy piłce sam poszkodowany.

86'

Vidmajer posłał futbolówkę w pole karne Korony, ale wybili ją obrońcy.

85'

Wrzutka Bogusza w pole karne Kozioła, ale bramkarz gospodarzy bez problemów łapie futbolówkę.

84'

Korona wysoko pressuje ŁKS, przez co łodzianie mają problemy z rozgrywaniem futbolówki.

83'

Znakomita okazja dla kielczan po prostej stracie Guimy, ale Zalazar uderza wysoko nad bramką.

82'

Pirulo zagrywa niedokładnie do Ratajczyka na lewej flance.

81'

ŁKS rozgrywa piłkę, ale Korona nie daje się zaskoczyć.

80'

ŁKS musi się śpieszyć, czasu nie zostało wiele...

79'

Zmiana w ŁKS-ie. Plac gry opuszcza Trąbka, a pojawia się na nim Corral.

78'

Sekulski uderzył zza pola karnego, ale piłka trafiła w jednego z kielczan.

77'

Kiełb za mocno zagrał do Pucki. Piłka w posiadaniu ełkasiaków.

76'

Forsell wrzucił piłkę w pole karne, ale nie trafiła ona do żadnego z jego kolegów.

75'

Rzut rożny dla gospodarzy.

74'

Zmiana w Koronie. Kiełb zmienia Radina.

73'

Znów w akcji Ratajczyk, ale 17-latek uderzył minimalnie niecelnie.

72'

Guima uderzył z daleka, ale trafił tylko w boczną siatkę.

72'

Dobra, szybka akcja ŁKS-u, ale Ratajczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

70'

Znów znakomicie broni Malarz, tym razem strzał Kovacevicia!

69'

Ależ sytuacja dla Korony. Najpierw Forsell oddał mocny strzał, zdołał go odbić Malarz, ale piłka trafiła jeszcze do Radina, ale i tym razem górą był kapitan ŁKS-u!

69'

Bogusz fauluje Radina przed własnym polem karnym.

67'

Tzimopoulos ukarany żółtym kartonikiem za faul na Sekulskim.

66'

Strzał z dystansu Radina, ale na szczęście mocno niecelny.

65'

Pirulo trafia tylko w mur :(

65'

Rzut wolny dla łodzian. Dobra odległość na bezpośredni strzał.

64'

Oborńcy ŁKS-u blokują niegroźne uderzenie Zalazara.

63'

Trąbka dośrodkował wprost w ręce Kozioła.

62'

Pirulo zagrywa za krótko, ale cały czas utrzymują się przy piłce łodzianie.

61'

Sekulski wywalczył rzut rożny.

60'

Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Pirulo zmienia Domingueza, a Sekulski pojawia się w miejsce Wróbla.

60'

Korona gra teraz z dużą pewnością siebie, czego nie można powiedziec o ełkaesiakach...

59'

Vidmajer zderzył się ze Spychałą. Rzut wolny dla kielczan na ich połowie.

58'

ŁKS konstruuje atak, ale nie śpieszy się z przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywali.

57'

Strzał z dystansu Forsella, ale znakomicie interweniuje Malarz!

56'

Pucko sfaulował Vidmajera na środku boiska.

54'

Akcja łodzian na lewej flance, ale Korona wysoko wychodzi i przerywa atak gości.

53'

GOOOOL 1:0 dla Korony! Kovacević pewnie wykorzystuje jedenastkę!

52'

Moros ukarany jeszcze żółtą kartką za tę nieszczęśliwą interwencję.

52'

Rzut karny dla Korony...

51'

Sędzia korzysta z VAR-u.

51'

Piłkarze Korony domagają się podyktowania rzutu karnego po tym jak Spychała zderzył się z Morosem.

50'

Dominguez uderzył z pierwszej piłki, ale zrobił to mocno niecelnie.

49'

Łodzianie spokojnie wybijają piłkę poza włąsne pole karne.

48'

Rzut wolny dla Korony. Przy piłce Forsell.

48'

Młody skrzydłowy ŁKS-u powrócił już na plac gry.

47'

Ratajczyk opatrywany przez sztab medyczny za linią boczną.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

Za nami pierwsze 45 minut gry, w których żadna z ekip nie osiągnęła wyraźnej przewagi. Po obu stronach było niezwykle dużo niedokładności, brakowało też sytuacji bramkowych. ŁKS częściej utrzymywał się przy piłce, ale nic ciekawego z tego nie wynikało. Oby łodzianie w drugiej połowie zagrali lepiej i przede wszystkim skuteczniej.

45+2'

Arbiter kończy pierwszą część gry.

45+1'

Piłka wysoko posłana w pole karne Korony, oczywiście żaden z ełakesiaków nie zdołał zamknąć tego niedokładnego podania.

45+1'

Rzut wolny dla ŁKS-u na prawym skrzydle wywalczony przez Trąbkę.

44'

Trąbka wpadł z piłką w pole karne, ale po chwili ją stracił... Dlaczego Michał nie pokusił się o dośrodkowanie?

43'

Wciąż dużo niedokładnosci po obu stronach...

42'

Piłka krąży miedzy stoperami gospodarzy.

41'

ŁKS w ataku pozycyjnym, ale nic ciekawego z tego nie wynika. Piłka w rękach Kozioła.

40'

Forsell złapany na pozycji spalonej.

39'

Zawodnicy Korony bez problemu wybili piłkę ze swojego pola karnego.

38'

Podobnie jak przy wcześniejszej okazji - Hiszpan znów trafił w mur. Łodzianie będą mieli rzut rożny.

38'

Rzut wolny dla łodzian. Przy piłce Trąbka, Srnić i Dominguez.

37'

Wrzutka Domingueza, ale podanie nie dotarło do adresata.

36'

Bogusz płasko posłał piłkę w pole karne, ale będzie tylko rzut rożny.

35'

Dużo niedokładności po obu stronach i cały czas brak klarownych sytuacji bramkowych...

34'

Szymusik dośrodkował piłkę w pole karne ŁKS-u, ale zrobił to bardzo niecelnie.

33'

Korona przy piłce, ale gospodarze sprawiają wrażenie jakby nie mieli pomysłu na grę.

32'

Pierwsza zmiana w Koronie. Kontuzjowany Cecarić kończy grę, a rozpoczyna ją Zalazar.

31'

Vidmajer uderzył prawą nogą zza pola karnego, ale futbolówka uderzyła w jednego z obrońców.

29'

Guima stracił piłkę i była szansa dla Korony na kontratak, ale jeden z kielczan zagrał niedokładnie i akcja spaliła na panewce.

28'

Łodzianie spokojnie rozgrywają i czekają na błąd w ustawieniu Korony.

26'

Dąbrowski przebiegł kilka metrów z piłką, ale pod nacikiem rywali zagrał źle i ostatecznie stracił.

25'

Łodzianie wznawiają grę od rzutu wolnego na własnej połowie.

24'

Cecarić posłał piłkę w pole karne, ale Dąbrowski wybił ją na aut.

23'

Cecarić wrócił już do gry, a przy piłce nadal Rycerze Wiosny, którzy próbują zaskoczyć atakiem pozycyjnym.

22'

Grę od bramki za chwilę wznowi Malarz, ale przed tym sztab medyczny Korony musi udzielić pomocy Cecariciowi, który leży na murawie.

20'

Akcja ełkaesiaków na prawej flance, ale Złocisto-Krwiści nie dają się zaskoczyć.

18'

Spychała dośrodkował piłkę w pole karne łodzian, ale prawy defensor Korony włożył w to zagranie zbyt dużo siły i grę od bramki wznowi ŁKS.

17'

Radin się nie popisał. Zamiast spokojnie uspokoić grę to niepotrzebnie posłał futbolówkę na aut.

16'

Rzut wolny na własnej połowie będą wykonywać ełkaesiacy.

15'

Cecarić uderzył, ale futbolówka napotkała po drodze stoperów ŁKS-u.

14'

Kielczanie zażegnali niebezpieczeńtwo sprzed własnej bramki, ale przy piłce cały czas utrzymują się łodzianie.

13'

Ratajczyk padł w polu karnym Korony, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

11'

Cecarić wpadł w pole karne, podał do Żubrowskiego, ale ten nie utrzymał się przy piłce.

10'

Rzut rożny dla gospodarzy, ale Srnić daleko wybił futbolówkę. Po chwili ŁKS miał szanse na kontratak, ale Gnjatić skutecznie odebrał piłkę.

9'

Dużo niedokładności po obydwu stronach.

8'

Akcja przyjezdnych na prawym skrzydle, ale ciekawe podanie do Ratajczyka zdołał przeciąć jeden z defensorów Korony.

7'

Malarz wznawia grę od bramki.

6'

Hiszpan decyduje się jednak na strzał, ale trafił tylko w mur.

5'

Vidmajer faulowany przed polem karnym Korony. Będzie dobra okazja dla Domingueza na dośrodkowanie.

4'

Dąbrowski skutecznie wybija piłkę głową.

4'

Rzut wolny dla kielczan. Odległość do bramki ŁKS-u jednak daleka.

3'

Kontratak Korony, ale Forsell źle zagrał i piłka pod nogami Malarza.

2'

ŁKS próbuje zaskoczyć gospodarzy swoją pierwszą akcję ofensywną.

1'

Gramy! Spotkanie rozpoczęła Korona.

Piłkarze Korony i ŁKS-u wychodzą właśnie na murawę. Gospodarze zagrają w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, a goście w swoich wyjazdowych czarnych trykotach.

Obie ekipy kończą powoli rozgrzewkę. Za kwadrans początek meczu!

Trener Kazimierz Moskal postanowił nie dokonywać żadnych zmian w pierwszej jedenastce i postawił na tych samych zawodników, którzy rozpoczęli wygrany mecz z Zagłębiem.

Faworytem tej konforntacji wydaje się być ŁKS, który w ostatnią środę pokonał Zagłębie Lubin 3:2. Koroniarze w tym roku jeszcze ani razu nie dopisali do swojego konta trzech oczek. W ostatniej kolejce ponieśli wyjazdową klęskę ze Śląskiem Wrocław przegrywając 1:2. W pierwszym starciu ŁKS-u z Koroną w tym sezonie, górą byli łodzianie, którzy zwyciężyli 4:1. Czy po tym meczu Rycerze Wiosny znowu będą w lepszych humorach od rywali?

Ekipę gospodarzy w tym meczu poprowadzi nowy trener. Został nim ogłoszony w ostatnim tygodniu Maciej Bartoszek, który już w przeszłości prowadził Koronę. Miemy nadzieję, że łodzianie zdołają zepsuć debiut nowemu szkoleniowcowi i sięgną po pewne trzy punkty.

Dzisiaj w Kielcach zmierzą się dwie ekipy walczące o utrzymanie. Jeżeli ŁKS ogra Koronę, to zrówna się punktami ze Złocisto-Krwistymi i przeskoczy ich w tabeli. Co ciekawe w hisotrii spotkań obydwu drużyn na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ani razu nie padł remis.