Reklama

Reklama

Lekcje treningu mentalnego dla młodych sportowców. Nowy projekt Fundacji Marcina Gortata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lekcje treningu mentalnego dla młodych sportowców. Nowy projekt Fundacji Marcina Gortata - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Fundacja Marcina Gortata przyłącza się do akcji Zostań w Domu i zachęca, aby wykorzystać ten czas w ciekawy i efektywny sposób. Marcin Gortat i jego Fundacja stworzyli Sports Mentality Academy – lekcje treningu mentalnego dla dzieci w wieku szkolnym (9-17 lat). 

Reklama

W rolę wykładowców, mentorów oraz doradców wcielą się gwiazdy sportu. Do projektu wybrani zostali sportowcy reprezentujący różne dyscypliny tak, aby każdy młody adept sportu znalazł wśród gości odpowiednią osobę, która przyczyni się do rozwoju mentalnego i odpowie na nurtujące pytania. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrana zostanie grupa osób, która będzie miała możliwość porozmawiania za pośrednictwem komunikatora indywidualnie z wybranym sportowcem. W trakcie internetowego spotkania dzieci, uprawiające na co dzień sport, będą mogły porozmawiać o przygotowaniu mentalnym w sporcie, metodach treningowych, ćwiczeniach, jak i również o rozwoju swojej kariery. 

!reklama!

- W życiu sportowca trening mentalny odgrywa bardzo ważną rolę i nie powinniśmy o tym zapominać bez względu na etap i moment w swojej karierze. Projekt Sports Mentality Academy przygotowany przez Fundację Marcina Gortata to fajna inicjatywa do której chętnie się przyłączyłem. W obecnej sytuacji kiedy szkoły i kluby sportowe są zamknięte powinniśmy wykorzystać ten czas najlepiej jak możemy i dotyczy to zarówno zawodowych sportowców jak i tych, którzy wielka karierę mają jeszcze przed sobą - ocenił Łukasz Fabiański, reprezentant Polski w piłkę nożną.

Dzięki projektowi, wspaniali sportowcy będą na wyciągnięcie ręki. W projekcie udział weźmie plejada polskich gwiazd: Joanna Jędrzejczyk, Łukasz Fabiański, Mariusz Czerkawski, Adam Bielecki, Grzegorz Grzyb, Andrzej Fonfara, świat siatkówki godnie zaprezentują Piotr Gruszka i Mariusz Wlazły, środowisko lekkiej atletyki reprezentować będą nasi olimpijczycy Paweł Fajdek wraz z Konrad Bukowieckim, natomiast koszykarze wystąpią w składzie Adam Waczyński, Marcel Ponitka, Tomasz Gielo i oczywiście Marcin Gortat. 

- Trzeba wspierać młodych i jak możemy im dać radość i przekazać trochę doświadczenia, to chętnie to zrobię – powiedział Mariusz Czerkawski.

- Od lat wspieram inicjatywy Marcina Gortata i jego Fundacji dlatego i tym razem nie mogło być inaczej. Każdy z nas znajduje się obecnie w niecodziennej sytuacji, ale powinniśmy wykorzystać ten czas jak najlepiej dlatego też bardzo chętnie wezmę udział w projekcie, który może pomóc młodym sportowcom w ich rozwoju – dodał Konrad Bukowiecki.

Projekt skierowany jest do dzieci uprawiających dowolną dyscyplinę sportową w przedziale wiekowym 9-17 lat. Biorąc pod uwagę, iż wszystkie szkoły oraz kluby sportowe są zamknięte, młodzi sportowcy mogą wykorzystać ten czas na rozwój swojej mentalności zwycięzcy. To bardzo ważny aspekt w rozwoju przyszłych sportowców. 

 Aby wziąć udział w programie, należy spełnić następujące kryteria:

  • uczestnik musi mieć od 9 do 17 lat;
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.mg13.com.pl Dostępne od piątku (27.03.2020)
Dzieci, które chcą wziąć udział w akademii, zostaną wyłonione w konkursie polegającym na dokończeniu zdania:

  • „Uprawiam sport bo...”
Zakwalifikują się osoby, których odpowiedzi uznane zostaną za najciekawsze. Liczba miejsc ograniczona!

Przyjmowanie zgłoszeń: 27.03.2020 – 30.03.2020

Wyniki: 31 marca 2020 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy