Reklama

Reklama

LEKKOATLETYKA: Nowa jakość w hali RKS? Bynajmniej!

Opublikowano: pt, 2 sie 2019 00:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Lekkoatletyka nazywana jest królową sportu, a Łódź wydaje się aspirować do miana jej - nieco nietypowej - stolicy...

Jak wszyscy doskonale wiedzą lekkoatletyczna rywalizacja na hali niesie ze sobą pewne ograniczenia. Z uwagi na kubaturę obiektów nie da się tam chociażby rzucać młotem czy oszczepem. Również w konkurencjach biegowych niemożliwe jest rozgrywanie wszystkich konkurencji, a wśród nich biegu z przeszkodami.

Tymczasem wydaje się, że na obiekcie łódzkiego RKS-u postanowiono walczyć z dyskryminacją „przeszkodowców”. Cała hala wygląda bowiem jakby chciano w niej stworzyć rów z wodą potrzebny do rywalizacji tym właśnie lekkoatletom. Niestety, nawet jeśli brzmi to nieco śmiesznie to mówić możemy w tym wypadku wyłącznie o śmiechu przez łzy…

Cała sytuacja nie jest bowiem, w sposób oczywisty, wynikiem decyzji włodarzy klubu a aury, która w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza.

Jak dostrzec można na zdjęciach opublikowanych na FB przez klub, zalana została znaczna część obiektu. O ile wysuszenie szatni czy innych pomieszczeń nie powinno być wielkim problemem, o tyle olbrzymi kłopot niesie ze sobą zalanie tartanu. Ten bowiem ułożony jest na drewnianym podłożu, które przemokło doszczętnie, a wysuszenie go będzie wymagało przede wszystkim czasu.

Przypomnijmy, że wśród korzystających z rudzkiego obiektu jest m.in. Mateusz Borkowski – świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Europy.

Choć nigdy sytuacje kryzysowe nie są pożądane to może jednak ta związana z obiektem RKS-u zmotywuje władze miasta do realizacji (wreszcie) obietnic wyborczych związanych z modernizacją hali. Oczywistą sprawą jest, iż żywioły nierzadko wygrywają z człowiekiem, ale faktem jest też, że dobrze zaplanowany i skonstruowany obiekt bez wątpienia będzie miał większe szanse w starciu z naturą.

Trzymamy kciuki za szybkie przywrócenie obiektu do stanu używalności oraz przypominamy się (nie)śmiało włodarzom Łodzi!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.