Reklama

Reklama

ŁKS Commercecon dostanie najwięcej! Znamy kwoty miejskich dotacji dla łódzkich drużyn ligowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁKS Commercecon dostanie najwięcej! Znamy kwoty miejskich dotacji dla łódzkich drużyn ligowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Władze Łodzi podzieliły pieniądze na dotacje w III kwartale dla klubów sportowych. Najwięcej, bo 365 000 złotych dostanie mistrz Polski w siatkówce kobiet, czyli ŁKS Commercecon Łódź.

Reklama

Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że tym razem przyznano środki tylko na trzy miesiące, a nie od razu na pół roku. Jak tłumaczy wiceprezydent Tomasz Trela, taka sytuacja jest związana z nie najlepszą sytuacją finansową Łodzi.

- Od lat mieliśmy przygotowaną strategię według której dwa razy w roku dzieliliśmy pieniądze na łódzki sport. Niestety ze względu na trudną sytuację finansową spowodowaną m.in. dodatkowymi obowiązkami, które na łódzki samorząd nakłada rząd musimy w tym roku zastosować inny wariant i dzielimy te pieniądze tylko i wyłącznie na trzeci kwartał roku 2019 – powiedział Trela.

Niezmiennie pod uwagę branych było kilka czynników. Mowa m.in. o popularności dyscypliny i klubu, wynikach w rozgrywkach czy frekwencji na meczach. Kwota dotacji była także uzależniona od dofinansowania na wynajem obiektów.

- Wsparcie Łodzi dla sportu na tle kraju jest wyjątkowe. Po pierwsze budujemy nowoczesną infrastrukturę, po drugie dajemy pieniądze na wynajem tych nowych obiektów, a po trzecie wspieramy też drużyny ligowe i to nie małą kwotą – skomentował Tomasz Trela.

To nie koniec tegorocznego wsparcia drużyn ligowych od Miasta. W ostatnim kwartale tego roku kwoty będą raczej podobne do tych, które zostaną wypłacone na początek drugiej połowy roku.

- Jeszcze w tym roku będzie miał miejsce jeden podział środków na ostatni kwartał 2019., więc o to drużyny mogą być spokojne.

Wiceprezydent Łodzi nie ukrywał jednak, że docelowy plan obejmuje stopniowe wygaszanie dotacji dla drużyn ligowych.

- Dajemy przysłowiową „wędkę” w postaci nowej infrastruktury, ale chcemy też, by kluby wychodziły z inicjatywą pozyskiwania środków zewnętrznych. Osobiście wolałbym, aby znaczna część tych pieniędzy od Miasta szła na szkolenie dzieci i młodzieży. To byłby wymarzony model wspierania sportu przez samorząd w naszym mieście – zakończył Tomasz Trela.

Dofinansowanie drużyn ligowych w III kwartale 2019 roku

ŁKS Commercecon Łódź -> 365 000 zł (dla klubu) i 48 479 zł (na wynajem obiektu)
Budowlani SSA -> 350 000 (dla klubu) i 48 452 (na wynajem obiektu)
ŁKS SA -> 300 000 zł (dla klubu) i 322 910 zł (na wynajem obiektu)
KŻ Orzeł -> 240 000 zł (dla klubu) i 162 000 zł (na wynajem obiektu)
Budowlani SA -> 120 000 zł (dla klubu) i 78 000 zł (na wynajem obiektu)
Widzew SA -> 100 000 zł (dla klubu) i 312 000 zł (na wynajem obiektu)
MUKS Widzew -> 100 000 zł (dla klubu)
UKS SMS -> 65 000 zł (dla klubu)
KS Budowlani -> 55 000 zł (dla klubu)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy