ŁKS Commercecon Łódź ma medal na wyciągnięcie ręki! Grot Budowlani w trudnej sytuacji

Sport Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały drugie starcie z Grot Budowlanymi o brązowy medal mistrzostw Polski. Tym razem podopieczne Michała Cichego rozprawiły się z derbowymi rywalkami w czterech setach.

Grot Budowlani Łódź muszą gonić po pierwszym meczu

ŁKS Commercecon Łódź po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu chciał pokonać derbowego przeciwnika po raz drugi i znacznie przybliżyć się do zdobycia brązowego medalu. Zupełnie inne plany miały na to spotkanie Grot Budowlane Łódź. Podopieczne Macieja Biernata chciały pokazać, że ona wciąż na poważnie liczą się w walce o najniższy stopień podium.

ŁKS Commercecon Łódź zasłużenie prowadzi w walce o brązowy medal

W pierwszym secie ŁKS Commercecon Łódź przewyższał rywali przede wszystkim agresywną grą na siatce. To co rzucało się w oczy to świetna postawa Roberty Ratzke, która w przeciwieństwie do swojej vis-à-vis, Martyny Łazowskiej potrafiła zaskoczyć swoim rozegraniem siatkarki po drugiej stronie siatki. Grot Budowlani Łódź kilkukrotnie byli blisko przejęcia inicjatywy w końcówce pierwszego seta. ŁKS wygrywał 17:14, ale dobrą zmianę dała Justyna Kędziora. Dzięki jej zagrywkom Budowlane doprowadziły do remisu. Na zagrywki Kędziory ŁKS odpowiedział wprowadzeniem Joanny Pacak, która posyłała bardzo trudne piłki, a z tymi kompletnie nie radziły sobie niebiesko-biało-czerwone. Przy stanie 22:17 dla ŁKS-u Commercecon z dobrej strony pokazała się jeszcze Monika Fedusio, ale Budowlane były w stanie tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Wiewióry wygrały 25:22.

Grot Budowlane wyraźnie odstawały w drugim secie od Ełkaesianek. Podopieczne Macieja Biernata w ogóle nie potrafiły skończyć pierwszego ataku po zagrywce Klaudii Alagierskiej. Środkowa ŁKS-u wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 13:7. Patrząc ze strony Grot Budowlanych, później było fatalnie, bo zawodniczki z betką na koszulkach przegrywały już 8:17, ale po kilku dobrych piłkach posłanych z pola zagrywki przez Martynę Łazowską strata została zmniejszona. Grot Budowlane przegrywały nawet już tylko 18:20, ale później znowu wyższy bieg wrzuciły Wiewióry, wygrywając 25:21.

Wyrównaną grę od początku do samego końca oglądaliśmy w końcu w secie numer trzy. Punkt za punkt, cios za cios. Tak właśnie wyglądała rywalizacja w kolejnej partii. Po pewnym kierunkowym ataku Valentiny Diouf na tablicy wyników mieliśmy remis 15:15. W końcówce drugi poważny problem w tym meczu miały Wiewióry, które przegrywały 17:20. W pierwszej partii Ełkaesianki potrafiły odrobić nawet czteropunktową stratę, ale działo się to na dużo wcześniejszym etapie seta. Teraz emocje były zdecydowanie większe. ŁKS Commercecon popełniał mnóstwo błędów, jak chociażby ten kiedy Julita Piasecka fatalnie przyjęła zagrywkę Justyny Kędziory. Grot Budowlani Łódź wykorzystali to i wygrali 25:19, przedłużając nadzieję na wygraną w tym spotkaniu.

Na początku czwartej odsłony Wiewióry były nieco oszołomione i przegrywały nawet 2:6, ale szybko wróciły do gry i po ataku Valentiny Diouf ŁKS Commercecon prowadził 11:10. W kolejnych minutach Włoszka wyrosła na prawdziwą liderkę Łódzkiego Klubu Sportowego, a biało-czerwono-białe cały czas powiększały swoją przewagę. Bezradność niebiesko-biało-czerwonych była aż nadto widoczna w końcówce. Cierpienia drużyny prowadzonej przez Macieja Biernata zakończyła Anna Lewandowska, która z pola zagrywki posłała piłkę w aut.

Losy derbowej rywalizacji rozstrzygną się już w najbliższą niedzielę?

ŁKS Commercecon Łódź jest już tylko o jeden krok od brązowego medalu w mistrzostwach Polski. Biało-czerwono-białe całkowicie zasłużenie prowadzą w tej rywalizacji 2:0. Kolejna okazja na rozpoczęcie pogoni za derbowymi rywalkami, Grot Budowlani Łódź będą mieli w niedzielę 8 maja.

MVP: Valentina Diouf

Grot Budowlani Łódź 1:3 ŁKS Commercecon Łódź