ŁKS Commercecon Łódź podnosi się po porażce we Wrocławiu

Sport Siatkarki biało-czerwono-białych w ostatniej kolejce niespodziewanie uległy przedostatniej wtedy ekipie #VolleyWrocław. Łodzianki po porażce, która nie powinna się przytrafić podejmowały u siebie inny zespół z dołu tabeli. Mimo chwilowych problemów w drugim secie, podopieczne Michala Maška wróciły na zwycięską ścieżkę.

Turbulencje w drugim secie nie przeszkodziły w pewnym zwycięstwie

Pierwszy set poszedł po myśli Ełkaesianek. Łodzianki zbudowały sobie bezpieczną przewagę w końcowej fazie pierwszej partii. Od stanu 18:18 dwukrotnie punktowała Witkowsa, raz Veronica Jones-Perry, a raz po stronie gości pomyliła się Michalewicz. ŁKS drugi raz już nie dał wrócić do gry Jokerowi. Drugi raz, bowiem na początku gospodynie prowadziły 13:7, ale przyjezdnym udało się odrobić straty. Podopieczne Michala Maška mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:20 w pierwszym secie.

Kibice ŁKS-u w meczu z ostatnią drużyną TAURONLigi liczyli raczej na szybkie i łatwe zwycięstwo, ale ku ich zdziwieniu, zespół ze Świecia wysoko postawił poprzeczkę w drugim secie. Na tyle wysoko, że łodziankom nie udało się jej przeskoczyć. Pierwsze punkty w tym spotkaniu Julity Piaseckiej i oczko dołożone przez Pietrę Jukoski nie pomogło łódzkiej drużynie. Joker wygrał 25:22 i doprowadził do remisu 1:1.

Gospodynie były wyraźnie podrażnione stratą seta i swoją złość przekuły w znakomitą grę w trzeciej partii. Niespodziewanie o miano najlepiej punktującej siatkarki meczu z Veronicą Jones-Perry walczyła Kamila Witkowska. Amerykanka po trzeciej partii miała na swoim koncie 15 punktów, a środkowa ŁKS-u tylko jeden punkt mniej. Obie zawodniczki przyczyniły się wydatnie do wysokiej wygranej 25:14 w secie numer 3.

Drużyna ze Świecia do pewnego momentu dzielnie się trzymała i walczyła z mającym zdecydowanie większe możliwości ŁKS-em Commercecon. Do stanu 15:15 było nerwowo, ale Jones-Perry do spółki z Martyną Grajber i dobrze dysponowaną Julitą Piasecką właściwie załatwiły sprawę. Wiewióry wygrały 25:19 i dopisały sobie 3 punkty do ligowej tabeli.